مراقبت از کلیه‌ها

خیلی از دوستان معلول دفع ادرار, ارادی و غیر ارادی ندارن و برای دفع ادرار مجبورند که یا از سوندهای ثابت(فولی) استفاده کنند یا هر ۶ یا ۸ ساعت یک بار با سوندهای چند بار مصرف(نلاتون), مثانه خودشون را تخلیه کنند. استفاده از سوند ثابت بدیش اینه که آب بدن را می‌کشه و اجابت مزاج رو اساسی مشکل‌دار می‌کنه, اما حسنش اینه که آدم خاطرش جمع‌اه که کلیه‌ها سالم می‌مونند. به روش ساعتی مثانه را تخیله کردن برای شخص آزادی حرکت به همراه داره ولی شخص باید همیشه نگران کلیه‌هاش باشه. کسانی که از بابت کلیه‌هاشون نگرانی دارند اگه بیخودی حالت تهوع داشتند حتما به پزشک متخصص مراجعه کنند. من به دوستانی که از روش تخیلیه‌ی ساعتی مثانه استفاده می‌کنند پیشنهاد می‌کنم که حداقل هر ۲ سه ماه یک بار یک هفته از سوند فولی استفاده کنند و در این مدت خیک‌شون را به آب ببندند تا کلیه‌ها و مثانه‌شون از تحت فشار بودن مدام خارج بشه.

پاورقی: حتما توی دوست و آشنا کسی را می‌شناسید که تولدش همین روزها باشه یعنی دو ۳ روز این‌ور و اون‌ور شب یلدا, این افراد نتیجه‌ی عملیاتی هستند که مرحوم مصدق و عمو نوروز مسبب‌ش بودن. شب چله‌ای‌ها تولدتون مبارک(خوووب بییید)

یه نی‌نی چاق و چله با چیزش…

 

 تصاویری از آشواریارای بازیگر هندی
 ارسالsms رایگان به کانال پی ام سی

نامه عمر به یزدگزد سوم ساسانی و پاسخ یزدگرد به آن

بازدیدها: 31

یک دیدگاه برای ”مراقبت از کلیه‌ها

 1. سلام آقا مهرداد.چند شب پیش خواب دیدم شما روی صندلی نشسته اید ولی در عرض چند لحظه شفا پیدا کردید و کاملآ سلامتی خود را باز یافتید.ما که همیشه به لطف خداوندمهربان امیدوار هستیم.به خانواده محترم مخصوصأ به مادر بزرگوارت سلام برسان.

 2. سلام آقا مهرداد! دوست عزیز و گرامی
  با بت درج اطلا عات مفید سپاسگزارم.
  امیدوارم همواره خوش و خرم باشی.

 3. بازگشت غرورآفرین خودمان را به شما نیز تبریک می گوییم . از این که خیلی صغرا نمودیم ناراحت نباشید که ما آمده ایم وای وای ما آ آ آمده ا ا یم… / ارادتمند ما، شما!!

 4. به به سلام آقا مهرداد گل
  باز ما رو از خود بیخود کردی با این عکس
  اما حیف که تو اداره هستیم و از ترس خان خله نمیتونیم لینک رو باز کنیم
  راستی به ما خبر دادن منو آصی اسممون به عنوان چت باز های حرفه ای تو اداره در رفته #surprise شما نشنیدی ؟؟؟؟؟؟#worried
  #flower

 5. سلام مهرداد جان میشه بگ ارتباط ادرار با این خانم خوشگله چیه؟ من ارتباط یابیم ضعیفه.#silly بعدشم ادم وقتی قطع نخاع میشه مگه قطع سکس نمیشه ؟ ولی تو مشکوک میزنی با این عکسها و با این حرفها#winking
  راستی چه کشف جالبی کردی راجع به متولدین شب چله میشه بگی شما که اینقد چیز میدونی اول بهمنی ها دسته گل کی هستند؟#thinking

 6. جناب آقای مهرداد زندی
  ریاست محترم وب لاگ آشنایی با یک معلول قطع نخاع
  موضوع : در خواست
  با سلام
  احتراماُُْ‌ با عنایت به کامنت خانوم لیلا در خواست می شود در صورت صلاحدید جواب ایشان را به لیست کامنت های خود اضافه ایفاد فرمایند.
  آذین
  سرپرست واحد فضولا
  #grin

 7. سلام
  پسر هر ۶ یا ۸ ساعت چیه کسانی که از سند برای تخلیه ادرارشون استفاده می کنن باید حداقل هر ۴ ساعت سند بزنن که من پیشنهاد می کنم هر ۳ ساعت باشه یا اگه آب زیاد می خورن هر ۲ ساعت یا هر ۱ لیوان آبی که می خورند ۲ ساعت بعدش سند بزنن و هر ۶ ماه یکبار هم باید کلیه هاشون رو چک بکنن هر ۶ ساعت سند زدن خیلی خطرناک هست باعث فشار روی کلیه ها میشه چون مثانه باید هر ۲-۳ ساعت یه بار تخلیه بشه فرقی نمی کنه ادرار کم باشه یا زیاد پیشنهاد می کنم درستش کنی و ۶ و ۸ رو بکنی ۲و ۳ یا ۳ یا ۴ ساعت تا خدایی نکرده مشکلی برای کسی پیش نیاد#flower

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.