نکته های ضروری در مورد…

ایمیل های من و حامد در مورد ازدواجش البته با حذف احوال پرسی و….:

حامد عزیز فکر کردن به فکر نظر شما چند سئوال را پیش میاره

 1. آیا پدر و مادر شما با شما برای چنین خواستگاریی با شما همراهی میکنند؟؟

 2. تحصیلات شما چقدر است؟؟

 3. آیا شما سربازی رفتید؟؟

 4. آیا شما شغل خوب و پر درآمدی دارید؟؟

 5. آیا شما مسکن دارید؟؟

 6. آیا شما کمبود ندارید که اینهمه آدم سالم را ول کردید و زن معلول میخواهید؟؟

 7. آیا شما برای اثبات سلامت روانی حاضر به مراجعه به پزشک اعصاب و روان هستید؟؟ در ضمن حامد عزیز شما هنوز برای چنین تصمیم هایی خیلی خیلی کم سن هستید اینطور ازدواج ها باید با یه پیش زمینه ی عشقی و احساسی شروع بشن با در نظر گرفتن تمام مواردی که من گفتم و خیلی چیز های دیگر، نه اینکه آدم اول تصمیم به ازدواج با معلول بگیره و بعد دنبال موردش بگرده.
  معلولیت جسمانی مدل های مختلفی داره از معلولیت های ناپیدای ژنتیکی بگیر تا ذهنی حرکتی بگیر تا ناشنواوا و نابینا و ناگویا و آدم سوخته و فلج اطفالی و قطع عضو و قطع نخاع و…….. شما میتونی کدومشون را تحمل کنی، با این دختر های جور واجور و تیتیش مامانی توی کوچه خیابون من یقین دارم که شما حتی نمیتونی یه همسر دماغ گنده را تحمل کنی چه برسه به اینکه هرچی به همسر زیبات میگی عزیزم دوست دارم بهت: بگه هان ؟؟ چی میگی؟؟ خلاصه که من با گفته های شما عقلانی برخورد میکنم میتونی ناراحت بشی من ناراحت نمیشم.

جواب حامد به متن بالآ : خیلی تند جواب دادید ولی سعی میکنم کامل و آرام  جوابتونو بدم.

 1. من ۲۲ سال سن دارم .

 2. دارای شغل دولتی و حقوق کارمندی.

 3. دیپلم ریاضی هستم و بزودی دانشجو خواهم شد.

 4. تست عقل و روان هم اگه لازم باشه میدم .

 5. اگه طرف مقابلم دماغش گنده باشه قبول نمیکنم (مگه مغزم مشکل داره؟) از نظر مسکن هم مشکل ندارم مبایل دارم و تا ۱٫۵ سال دیگه (امیدوارم) اتومبیل هم بخرم. اگه این تصور اشتباه برای شما پیش آمده که من با این نهیب ها جا خواهم زد اشتباه میکنید . مگه من قرار خودمو شهید بکنم یا اسمم رو تو تاریخ ثبت کنم که برم همسر دماغ گنده و….. بگیرم؟ من گفتم و باز هم تاکید میکنم معلول یا فلج  و منظورم فردی است که نقص عضو داشته باشد نه نقص عقل . اگر هم میبینید که سعی میکنم شما رو واسطه کنم برای اینه که شما رو فردی روشنفکر و البته هم درد با این گروه از افراد میدانم .

جواب من به حامد : عزیز دل مهم ترین سئوال من را جواب ندادی: پدر و مادر شما برای شما به خواستگاری دختری میرن که نتونه حتی روی تختش بشینه چه برسه به اینکه براتون چایی و صبحانه و نهار درست کنه خانه را تمیز کنه و…….. البت همه ی معلول ها به این ناتوانی که من میگم نیستن اما باید خونه ی پرش را در نظر گرفت. خوب از نظر شغل و تحصیل بد نیستی اما بدان که بیشتر دختر های معلول بسیار تحصیل کرده هستند و
این در آینده ی یک ازدواج خیلی مشکل دار خواهد شد
. دماغ بزرگ با یه عمل یه ملیونی درست میشه اما آدم های معلول هر چند وقت یه بار عمل های یه ملیونی دارن نه برای برطرف نمودن معلولیتشون بلکه برای اون که همینطور معلول سالم بمونن. آدم کر و لال که مشکل جسمانی نداره و از زیبایی هم میتونه بسیار بهرمند باشه. جسم مشکل
دار روح آدم ها را مشکل دار میکنه نه روح فرد معلول بلکه روح طرف مقابلش رو میگم
.
البته که خیلی از معلول ها هم روحشون مشکل دار هست. هرکسی معلولیت و آدم های معلول را به یه چیزی تشبیه میکنه. من میگم: فرد معلول مثل پل میمونه، پلی از دنیا به آخرت، حالا میشه از روی پل رد شد و میشه به هر دلیلی از روی پل پرید یا پرت شد پائین.
پل ها شکل و مکانشون با هم فرق میکنه یه پل ممکنه امنیت و یا ترس را به آدم القاء کنه، نوع معلولیت و روحیه آدم ها هم همینطوره
. در آخر : ۲۲ سالگی برای ازدواج خیلی زوده و من پیشنهاد میکنم تا لیسانست را نگرفتی ازدواج نکنی و جواب حامد به من : نظر شما رو درمورد سن ازدواج شنیدم. من اصلا به ایدئولوژی شما اعتقاد ندارم . این که حتما باید به سقف سن ۲۴ یا ۲۵ برسیم برای ازدواج جزو عقایدی است که به ماها تزریق کردن. من هر روز به وبلاگ سر میزنم و به دوستانی که پیغام گذاشتن میل زدم و کمابیش با آنها در ارتباط هستم. من همچنان مصرانه بر ازدواج با فردی که وصف اون شده رو دارم و به هر طریق ممکن سعی میکنم به این هدف جامه عمل بپوشانم.

بازدیدها: 1570

یک دیدگاه برای ”نکته های ضروری در مورد…

 1. درود بر تو مهرداد جان#flower
  یادت رفت به این آقا حامد بگی که اگر با چنین دختری ازدواج کنی احتمال زیادی برای هرگز بچه دار نشدنش نیز بوجود میاد#sad
  یا با شرایط عصبی که ممکنه چنین فردی داشته باشه چه می کنی؟#thinking
  به هر حال تصمیم بسیار حساسی است و باید بیشتر از اینکه او می بیند چشمانش را باز کند.#smile
  فدای تو بدرود.#kiss #flower

 2. یه چیزی این آقا حامد رو نمیشناسی مطمئنی که این ایمیل ها سر کاری نبوده و اون واقعا این تصمیم رو داره؟ چرا نگفته دلیلش برای ازدواج با یه معلول چیه؟ اون وقتی نمی تونه یه دماغ گنده رو تحمل کنه چه جوری می خواد یه نفر که ممکنه دست و پاش مشکل داشته باشه و نتونه بشینه و بخوابه رو تحمل کنه. اول بهتره یه دلیل برای ازدواج با یه معلول بگه و سپس قدم در این راه بگذاره. اگر هم که نیتش خیره که خوب کارهای خیر زیادی هست که می تونه انجام بده و هزار تا گر دیگه که اگه لازم باشه می گم….
  موفق باشید و منتظرجواب آقا حامد گل ۲۲ ساله هستم

 3. آقا مهرداد سلام من ایمیل شما رو دریافت کردم دربازه همین موضوع واقعیت رو بخواین نمیشه با این موضوع تنها با احساسات توجه کرد بلکه باید منطق هم در آن دخیل کرد از لحاظ قانونی ما در یک مورد زن و شوهری داشتیم که مرد معلول حرکتی بود پس از فراز نشیبهای بسیار در حال حاضر با هم خوب زندگی می کنند و در مورد دیگه زن سرطان داشت و رو به مرگ بود ولی مرد می خواست اون رو طلاق بده ببینید تمام این موارد و همینطور شرط بقا زندگی به خود فرد بستگی داره و اینکه آیا از پس این نوع زندگی برمیاد یا نه؟ همانطور هم که شما اشاره کردید هیچ شباهتی به دیگر زندگیها نخواهد داشت پس این آقا حامد باید با منطق بیشتر و شناخت بیشتر از خود اقدام کنند و در پایان عشق و آن احساس اولیه برای بوجود آمدن یک زندگی انتخابی نیست بلکه چیزی شبیه یک حادثه است شما هیچ وقت نمی توانید صد در صد مطمئن باشید که حتما شخصی رو با این مشخصات می پسندم شاید فرد انتخابی ما فرسنگها با مورد انتخابی فاصله داشته باشد ……………با آرزوی موفقیت

 4. روی صحبتم با سانی است:
  چرا فکر میکنی من میخوام کار خیر بکنم؟
  مطمئن باش معلولین به کار خیر و ترحم هیچکس نیازی ندارن.

 5. سلام
  من اگه جای اقا حامد بودم اول خودمو و وضعیت و شرایطم رو کامل تشریح میکردم تا جای اما و اگر باقی نمونه و اینقدر علامت سوال تو ذهن افراد پیش نیاد. اینطوری قضاوت راحت تره

 6. حامد عزیز من در اثر ام اس ویلچری ام و مشکلات همه ویلچری ها یا فلجها را میدونم در ضمن ۲۲ سال با توجه به بلوغ فکری تو بدنیست اما توصیه میکنم با فردموردنظر روزهای متمادی معاشرت کنی و بعدتصمیم بگیری در ضمن ابتدا توافق خانواده راجلب کن#thinking

 7. این حامد خان مطمئنن یک چند وقتی باید قبل از ازدواجش ارتباطات لازم رو باید داشته باشه. بعدش همه این حرفایی رو که زدی خودش حل میشه. / من از اقدام این آقا هم به شدت حمایت می کنم. ایشون خریدار محبت درجه یکه / اما راجع مطلب علی سوسمار!!!
  شرمندم ولی من اصلن از موسیقی دی جی ای!! خوشم نمیاد. موسیقی دی جی ها نه تم خاصی داره نه ملودی و همش هم تکراره. فقط به درد این می خوره که اکس بزنی با آهنگای علی سوسمار بری هوا#surprise #surprise #surprise #surprise . حیف نیست به جای شانیا تواین و سیستم، موسیقی علی سوسمار!! گوش بدی!! (ترجمه علی گیتور میشه علی سوسمار!)

 8. سلام مهرداد عزیز خوبی امیداورم که خوب باشی – به این آقا پسر گل(حامد) باید گفت حالا برای ازدواج کردن خیلی زوده و هنوز به مشکلاتی که باید برخودرد کنه برنخورده بهتر بگذاره حداقل ۳-۴ سال دیگه برای ازدواج تصمیم بگیره و اون موقع با توجه به تجربیاتش ببینه می تونه با چنین فردی کنار بیاد یا نه البته صلاح مملکت خویش خسروان دانند.
  مهرداد جان خبرت درخصوص ترمیم نخاع خیلی خوشحال کننده بود به امیده آینده ای نزدیک.
  بای

 9. خانومی فقط از روی حس انسان دوستی و خوابی که دیده بود با یک نابینا ازدواج کرد ! ۱۲ سال است که از طرف خانواده همسر و همسر نابینایش مورد ازار و تحقیر قرار میگیره !
  حاصل این ازدواج دخترک مو طلایی تیزهوشیه که مبتلا به سرطان چشم است !‌این پدر هیچ گاه به همسرش هیچ گون کمک مالی عاطفی معنوی جهت بهبود دخترش نکرده ! این خانواده در شرف متلاشی شدنه چون دختر از روی عاطفه و احساس تصمیم گرفته ! امیدوارم حامد خیلی اصولی تر و منطقی تر به قضیه نگاه کنه ! افراد معلول نا خواسته به خاطر کمبود عاطفه ایی که توسط جامعه و بعضا خانواده بهشون تحمیل میشه دچار نوعی ناسازگاری با دیگران میشند ! چیز عجیبی نیست ! …. خیلی عادیه !
  من خودم در یکی از پستها گفتم که اصلا انتظار ندارم پسرم با آدمهایی که یه وقتی حسابش نکردند کنار بیاد ! حالا چطور یک نفر از بین جامعه در میاد و میخواد یکی رو تحویل بگیره !!! یه نوع احساس بی اعتمادی مانع از ارتباط قوی عاطفی بینشون میشه !
  مگر اینکه … مگر اینکه ایشون از نزدیک با قشر توانخواه در ارتباط باشند و منتظر ژیدا شدن کیس !!!!‌مورد نظرشوننباشند بلکه مثل میلیونها انسان دیگه با همسر آینده شون آشنا بشند بعد تصمیم به ازدواج بگیرند !

 10. غزیز امدم بگم لینکدونی من بسته شده و نمی بینم کی اب کردی نمی دانم خودت از کدام سایت لینک دادی که میشه دوستاتو دیدـ؟

 11. سلام مهرداد#heart #hug
  جواب خوبی دادی به حامد ولی منم ۲ تا سوال اضافه می کنم
  ۱.می دونی که ۱ معلول مخصوصا خانم نمی تونه باردار بشه و اگر هم بتونه براش خیلی خطرناکه؟
  ۲.می دونی که ۱ معلول نمی تونه روابط جنسی داشته باشه و اگر هم داشته باشه هیچ لذتی نمی بره ؟
  من نمی فهمم پس دیگه چه دلیلی داره که می خواد با ۱ معلول ازدواج کنه؟
  در ضمن خانوادت چی؟اونها هم با این ازدواج موافقن؟

 12. سلام مهرداد جون . میگم .. من اصلا راستشو بخوای خیلی با خواستگاری موافق نیستم .. حالا نقص عضو رو میشه از اول دید و روش فکر کرد . نقص عقل توخواستگاری معلوم میشه؟؟
  و بقول خودت آدم باید یک سابقه شناخت و زمینه ای داشته باشه… البته اگه بعد از مراسم #thinking باهم یک سالی رفت و آمد کنن قضیه فرق داره .

 13. سلام مهرداد بزرگ.
  راستش نمیدونم چی بگم فقط بگم با مرام اگه ما نیآیم سری بهت بزنیم شما اصلا سراقی از ما نمی گیری؟؟
  بابا دستت درست عمو زاده!
  مواظب خودت باش نگیرنت.
  خدانگهدار.

 14. سلام آقا مهرداد خوبی دست درد نکنه به نکته های مهمی اشاره کردی خود من هم بهش گفته بودم ولی فکر می کرد که منفی بافم #eyelash

 15. ممنون که لطف کردید سر زدید. راستی یه بنده خدا به من ایمیل زده بود که قطع نخاعه و دکترش گفته برای زندگی به خارج کشور بره. نمی دونم ایا توی ایران حمایتی از قطع نخاعی ها می شه یا نه. من براش نوشتم ممکنه اروپایی ها برای مردم خودشون خرج کنند ولی برای دیگران کار چندانی نمی کنند. باز هم متشکر

 16. خدای من !قالب وبلاگت خیلی نانازه!
  راسستی هنوز مطالبت رو نخوندم.
  به صورت آف لاین میخونم.
  لبی خندون داشته باشی آقا مهرداد.
  دلا

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.