ویلچر رانی ماراتن

دوشنبه‌ی گذشته ساعت ٨صبح سرویس بهزیستی اومد دنبالم و حدود ٩ونیم منو در میدان فردوسی پیاده کرد. چند ده متر بطرف شرق رفتم و خیابان لاله‌زار را مستقیم رفتم پایین، از میدان امام و خیابان ناصرخسرو عبور کردم تا از پلاک یک خیابان صور اسرافیل پایه‌ی دوربینی  را بخرم که قبلا دیده بودم. من جالب نیستم؟ هنوز دوربین نخریدم، اما براش پایه خریدم ١۵هزار تومان! انقد که بابت خرید این پایه نگران بودم برای خرید دوربین نگران نیستم. دوربین هر روز پیشرفته‌تر و ارزونتر از قبل میشه، اما این پایه بسیار کم‌یابه و ممکن بود تمام بشه. حسن و تفاوت این ابزار اینه که: ١_مفصلیه و به هر حالتی درمیاد. ٢_تهش بادکش داره و به سطوح میچسبه. در ادامه مسیر رفتم تو خیابان ولی‌عصر و فروشگاه‌های لوازم ورزش را سیاحت کردم بعد به خیابان کارگر رفتم و بسلامت از میدان قزوین عبور کردم و وارد  پارک رازی شدم تا دیدی بزنم به  دریاچه‌ی پارک، آخه تو روزنامه‌ها و اخبار خیلی از ماهیگیری تو دریاچه‌اش میگن. دور دریاچه نرده داره  و نمیشه نزدیک آب رفت اما برای ماهیگیری با چوب و چرخ  مناسبه. از پارک زود زدم بیرون و رفتم طرف میدان گمرک قدیم و رازی جدید، تو همین مسیر یه کت سیاه رنگ مدل ارتشی خریدم که برای پاییز خوبه. بعد رفتم به مقصد نهایی، جایی که پارسال هم رفته بودم، رفتم پیش سازنده‌ی موتور سه‌چرخ معلولان. کلی باهاشون حرف زدم و بهشون گله کردم که چرا موتوری را که قول دادن را نمیسازن؟ باز هم بهم گفتن: نقشه و طرحش را کشیدیم، کمی سرمون خلوت بشه درستش میکنیم. اینجا دیگه کارم تموم شد. از ویلچر فاتح بسیار راضی هستم، اگه منزلمان داخل شهر بود تمام نیازهام را مرتفع میکرد. عکس مسیری که پیمودم را روی نقشه ببینید، راه بسیار طولانی بود و ۷۰درصدش سرپایینی بود.

پیآمد: آورده‌اند که اگر کورش کبیر از٢۵۰۰سال پیش تا کنون هر ماه صد میلیون تومان پول پس انداز میکرد اندازه‌ی۳۰۰۰میلیارد تومان اختلاس اعوان و انصار جریان انحرافی نمیشد.

۱۲ نظر

 1. اصلان ۱۳۹۰-۰۷-۲، ۴:۱۸ ق.ظ

  سلام آقا مهرداد.خسته نباشی.ویلچر برقی برای این نوع گردش ها واقعا وسیله جالبی است البته اگر پیاده رو ها مناسب سازی شده باشند و پل های روی جوی ها پله نداشته باشند.و راننده های محترم نیز ماشینشان را جلوی پل ها پارک نکرده باشند.امیدوارم همشه شاد وسلامت باشی.

 2. بهمن ۱۳۹۰-۰۷-۳، ۲:۰۷ ق.ظ

  درود بر مهرداد خان خوشتیپ
  اگه دختر بودی میگفتم جیگرتو :دی
  میگم عمو مطمئنی فاتح به درد من نمیخوره؟! در حال حاضر از دو چیز چرخم راضی نیستم که فاتح هر دوشو داره! سرعت و قابلیت مانور …! میرا اوپتیموس خیلی بزرگه و تو ماشین و آسانسور جا نمیشه! اوپتیموس ۲ هم که حدود ۱۴ میلیون تموم میشه! منم که حالا حالاها راضی نمیشم!

  دم خودم گرم که انگشتمو برای هیچکدوم از این آقایون جوهری نکردم چون معتقدم اگر انگشتت جوهری شد پس توام به سهم خودت تو این چیزا مقصری و بالاخره یه روزی باید جواب پس بدی!

 3. ali ۱۳۹۰-۰۷-۳، ۸:۰۲ ق.ظ

  سلام
  ایشالا موفق و سلامت باشی
  به این سایت سری بزن در مورد ویلچر که صجبت کردیم راجبش
  http://www.bionicpars.com/

 4. آتیه ۱۳۹۰-۰۷-۳، ۱۰:۵۸ ق.ظ

  هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری، آرزوی دیگران است؟! (جک لندن)

 5. کورش ۱۳۹۰-۰۷-۴، ۲:۵۳ ق.ظ

  لوکومات
  آشنائی با روباتی برای درمان و کمک به آسیب دیدگان نخاعی و بیماران فلج مغزی

 6. کورش ۱۳۹۰-۰۷-۵، ۳:۴۲ ق.ظ

 7. بهمن ۱۳۹۰-۰۷-۵، ۱:۵۰ ب.ظ

  سلام مهرداد خان ایمیلی زدم.. هر موقع فرصت کردی جواب بده… ممنون میشم…

 8. فریال امینا ۱۳۹۰-۰۷-۵، ۸:۲۲ ب.ظ

  سلام براقای زندی عزیز دیگه یادی ازم نمی کنی ولی در هرصورت این جمله شما همیشه یادمه لذت نفس کشیدن رو ازیاد مبر
  امیدوارم پیروز باشی

 9. کاوسی ۱۳۹۰-۰۷-۶، ۱۰:۵۷ ب.ظ

  سلام بر مهرداد خوش تیپ
  دادا شادی تو شادی منم هست
  شاد باشی.
  آنچه هستی هدیه خداوند است به تو
  آنچه می شوی
  هدیه توست به خدا
  پس بی نظیر باش

 10. رهام ۱۳۹۰-۰۷-۷، ۴:۴۳ ق.ظ

  سلام مهرداد عزیز. خیلی وقت بود که نیومده بودم وبلاگت. راستش کلا خیلی وقت بود که وبلاگ نخونده بودم. عمری باشه مرتب سر می‌زنم از این به بعد. گاهی هم مزاحمت کامنتی می‌کنم :)) . به قول خودت با صدای بلند به همه خانواده سلام برسون.

 11. نرگس ۱۳۹۰-۰۷-۷، ۸:۴۴ ب.ظ

  سلام مهرداد عزیز
  امیدوارم ماشین بخری و بعد از ایرانگردیهات بنویسی ، البته گردش با ویلچر هم صفایی داره من که با ویلچری که دارم و باتری فقط چرخهای اون رو شارژ میکنه حسابی اطراف خونمون میگردم و به کارهایی که همیشه دوست داشتم انجام بدم ولی با ماشین تنبلی ام میومد و با ویلچر معمولی هم راه زیاد بود ، میرسم و کلی لذت میبرم مثل کتابخانه عضو شدن ، بانک رفتن و با دوستان به پارکهای خوب اطراف منزل رفتن و خرید لوازم مورد نیاز که حقیقتا با ماشین به این کارها رسیدن سخت هست
  دلت سرشار شادی و امید باشه

 12. حسین ۱۳۹۰-۰۷-۷، ۱۰:۴۷ ب.ظ

  سلام جالب بود.
  من هم معلول ضایعه نخاعی هستم سوالا ت زیادی دارم اگر مایلی جواب بدی برام ایمیل بفرست

نظر شما