بالش

قدیم‌ها همیشه با بالش مشکل داشتم و هیچ وقت بدون بالش مخصوص خودم درست خوابم نمیبرد. بعد شکستن گردنم مشکلم با بالش بیشتر شد. طی سال‌های گردن‌شکستگی یه تشک ابری ۴۰ساله که فسیل شده بود برام بهترین بالش بود، اما این اواخر دیگه تبدیل به پودر ابر شده بود و اصلا بهم آرامش نمیداد. قبل سفر شمال تو بازاری کنار خیابانی که روبروی کارخانه‌ی اتول سازی نزدیک منزلمان تشکیل میشه تو بساط یکی از دست‌فروش‌ها پشت‌گردنی صندلی اتول دیدم. چون توی بیشتر اتول‌ها از این پشت‌گردنی‌ها دیده بودم توجه‌مو جلب کرد و یکی‌شو گرفتم و خوب وارسیش کردم. دیدم خیلی نرم و فنریه، پشتشو که نگاه کردم دیدم زیپ داره، زیپشو بازکردم و دیدم توش پرشده از الیافی شبیه پشم شیشه‌ی توی کاپشن.  یه جفت از اون‌ پشت‌گردنی‌ها خریدم ۵هزار تومن. پشت‌گردنی‌ها توی اتول بجای راحتی بیشترموجب ناراحتی شد و اصلا به‌کار نیآمد. بعد اینکه از سفر برگشتیم زیپ یکی از پشت گردنی‌ها را بازکردم و مقداری از الیاف بسیار لطیف و فنری‌شو درآوردم و باهاش براخودم یه بالش ژاپنی خوب و راحت درست کردم و بسیار ازش راضی هستم.
پاپوش: دوستانی که بالش براشون مهمه حتما الیاف داخل این پشت گردنی‌ها را امتحان کنن، اگر خوب بود حالشو ببرید و اگر نامناسب بود پشت‌گردنی‌ها را به کسی که اتول داره هدیه بدید. شاید بعضی از لحاف و تشک دوزی‌ها از این الیاف بصورت کیلویی بفروشن.بازدیدها: 1563

یک دیدگاه برای ”بالش

 1. سلام آقا مهرداد.ما معلول ها عادت بدی داریم وآن این است که به وسایلی که در زندگی از آن استفاده می کنیم شدیدا عادت می کنیم و از اینکه آن وسایل را با نوع دیگرش عوض کنیم می ترسیم.من چند وقت بود هنگام توالت رفتن در استفاده از شلنگ توالت برای شستشو مشکل داشتم.خلاصه با استفاده از یک نوع دوش دستی و باز کردن سر دوشی آن توانستم مشکلم را حل نمایم.

 2. بالشت واسه من هم خیلی مهمه چون من بغلش میگیرم . زیر سرم چیزی نمیگذارم چون تختم که با اهرمی به حالت نشسته در میاد را حدود پونزده سانت آوردمش بالا یعنی زیر سرم پونزده سانت بالاست و تا نیمه ی بدنم شیب داره ، امیدوارم بفهمی منظورم را. قبلن بالشت پر داشتم خیلی خوب بود تازگی ها یه بالشت گرفتم توی پلاستیک بود و اندازه یه کتاب تا پلاتستیکش را باز کردم آقایی که شما باشی یهویی باد شد! نمیدونم کجاش تلنبه بود جالب بود و حالا اون را میگیرم تو بغل به جای چیز البته بالشت بغل گرفتن خوبیش اینه که آسون میتونم به پهلو بخابم و به شکم یا پشت نیافتم .

 3. سلام بر مهداد عزیز
  تا دو سال پیش همیشه وقتی از خواب بلند می شدم گردن درد شدیدی داشتم. در سفری که به کیش داشتم بالش مخصوصی از الیاف گیاهی خریدم و برای همیشه از شر درد گردن خلاص شدم.
  شاد باشی بزرگوار

 4. سلام مهرداد خان / منم فقط با بالش خودم حال میکنم! در واقع ۸ ساله همین بالشی که توی عکس توضیح بلاگم هست زیر سرمه! اتفاقا میخواستم یک مطلب درباره ش ارسال کنم!
  موفق باشی عمو مهرداد

 5. سلام آقای زندی شما کی رو میشناسید که معلولیت داشته باشه در یکی از دانشگاههای تهران درس بخونه؟من کارشناسی ارشد قبول شدم تهران میارم میخوام از شرایط دانشگاهش بپرسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *