نکات مهم در هدیه دادن

هفت نکته مهم در خرید هدیه برای پسربچه‌ها :

در هنگام خرید هدیه برای پسر بچه‌ها، در صورت خرید اسباب بازی، حتما به سن درج شده بر روی بازی دقت کنید و متناسب با سن بچه خرید کنید. خرید هدیه برای کودکان زیاد هم سخت نیست!  حتی این ها نکات بهترین هدیه برای کودک ۶ساله می‌تواند باشد

سعی کنید در مناسبت‌ها از خرید هدایای کمک اموزشی بپرهیزید، چون باعث ایجاد ذهنیت بدی در کودک خواهد شد، ولی همین جوری می‌توانید وسایل کمک اموزشی بخرید.

اگر همزمان برای دختر بچه‌ای هم می‌خواهید هدیه بخرید حتما دقت کنید که شبیه هم نباشند. هدیه تولد برای پسر بچه متفاوت است.

اگر پس از باز کردن هدیه چهره کودک بچه خوشحال نشد، بهتان بر نخورد و سعی کنید با صحبت و بازی کردن با وی حواسش را پرست کنید.

از خریدن هدیه‌های گران و نا مناسب با سن وی فقط به دلیل اینکه دیگر هم سن و سالان وی دارند خود داری کنید. لزومی ندارد برای پسر بچه ۹ سالتان گوشی هوشمند بخرید. خرید هدیه برای کودکان نیازمند اندکی تفکر است.

از خریدن لباس برای بچه‌ها خود داری کنید، چون به هیچ وجه باعث خوشحالی وی نخواهد شد، و اگر هم مجبور شدید کفش ورزشی یا … بگیرید.

گاهی برای کادو به وی بازی در دنیای بازی‌ها را به وی کادو دهید و مطمئن باشید خوشحال خواهد شد.

هفت نکته مهم در خرید هدیه برای دختر بچه‌ها :

چون دختر بچه‌ها معمولا روحیه ارام تری دارند با خرید یک عروسک می‌توانید او را خوشحال کنید، به تناسب سنش نوع عروسک را انتخاب کنید، برای هدیه تولد برای دختر بچه  ۳ ساله خرس عروسکی و برای دختر ۹ساله عروسک باربی مثلا بگیرید

از هدیه دادن لوازم کمک آموزشی به عنوان هدیه به شدت بپرهیزید. حس خوبی به کودک نخواهد داد و خودتان هم پشیمان خواهید شد بی‌درنگ.

بر خلاف پسر بچه‌ها می‌توانید برای دختر بچه‌ها لباس بخرید، البته حتما دقت کنید که دخترانه و مثل پرنسس‌ها باشه. چیزی که دختر بچه‌ها عاشقشند. البته این نکته خرید بهترین هدیه برای کودک یک ساله موثر نیست!

لوازم مناسب نقاشی نیز برای دختر بچه‌ها عالیست. چون دختر بچه‌ها تمایل به بازی‌های آرام تر دارند مطمئنا باعث خوشحالیشان خواهد شد.

از خرید جواهرات و چیزهایی که نزد کودک ارزشی ندارند بپرهیزید. هدیه‌ای برای وی بخرید که خودش هم ارزشش را درک کند.

کادوهای تکراری در فواصل نزدیک برای وی نگیرید. هر چند شما ذاتا دوست دارید برای وی چیزی بخرید و خوشحالش کنید ولی تکراری شدن خرید کادو باعث از بین رفتن ارزش و اعبتار آن خواهد شد.

از گرفتن بازی‌های فکر برای دختر بچه‌ها بپرهیزید. دختر بچه‌ها زیاد به بازی‌های فکری و مهارتی علاقه‌ای ندارند و بیشتر بازی‌های ارتباطی رو دوست دارند. البته استثناهایی در مورد خرید هدیه‌های کوچک برای بچه‌ها هست! هم وجود دارد. خرید هدیه برای کودکان را جدی بگیرید! منبع

پسوند: در هدیه دادن به کودک نکاتی‌ باید مد نظر باشه که موجب رضایت خدا و پیغمبر و کودک و والدینش، قرار بگیره.

باید توجه شود که هدیه کودک و والدین را در مقابل هم قرار ندهد.

از منظر یک شکارچی یا یک نظامی یا یک قهرمان تیراندازی، بهترین هدیه برای کودک تیر و کمان و تفنگ بادی است، هر دو نیز محبوب هر کودکی هستند، آیا چنین هدایایی موجب دردسر نمی‌شوند؟

بازدیدها: 111

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *