در مورد ویلچر برقی من

یکی از دوستان خواسته بیشتر در مورد ویلچرم و میزان رضایتمندیم ازش را بنویسم برای خرید ویلچر برقی آدم
باید چند نکته را در نظر بگیره:
وضعیت جسمانی: قد و وزن میزان توانایی جسمانی: حرکت دست و …خواسته‌هامون از ویلچر: راحتی، استحکام، زیبایی، امنیت، قیمت، قابلیت حمل و نقل خدمات پس از فروش ویلچر چون قد من بلنده و از نظر جسمانی ضعیف هستم و بسیار گرفتار افت فشار خون میشم دنبال ویلچری بودم که صندلیش مثل صندلی ماشین باشه و پشتیش قابلیت عقب و جلو رفتن رو داشته باشه. برای خرید ویلچر دو ماهی گشتم و گزینه‌های موجود را تحلیل کردم تا به این نتیجه رسیدم که بهترین گزینه برای من ویلچر فاتح است. طی دو ماهی که دارم ازش استفاده میکنم شاید ۵۰کیلومتری باهاش راه رفته باشم. سرعت: ویلچر فاتح محشره و حس تند رفتن را کاملا منتقل میکنه و آدم را غرق لذت میکنه: شارژ باطریش دست کم برای ۱۵یا۲۰کیلومتر دوام داره. چرخ‌های بزرگش باعث میشه تو چاله یا لای شکاف پل‌ها گیر نکنه. وزن و هیکل این ویلچر موجب شده که روی سطوح شیبدار پایداری زیادی داشته باشه، من از رمپ تند یه فروشگاه باترس اما به سلامت رد شدم. از نظر من زیباییش قابل قبوله. قیمتش با توجه به ویلچرهای دیگر و کاراییش، خوبه و در قیاس با روحیه‌ای که به آدم میده مفته. برای راحتی بیشتر: ۱_گفتم مادرم دوتا کیسه یا کیف یا خورجین برزنتی درست کرد و اونها را کشیدم روی دسته‌های ویلچر، اینطوری هرچی بخوام توی اونها میذارم. ۲_با قد بلند من پشت سری صندلی ویلچر میافتاد روی اون مهره قلنبه‌ی زیر گردنم و بسیار ناراحتم میکرد، من هم پشت سری را در آوردم و دوختش را شکافتم و چوب توش را درآوردم و ابرش را ۱۸۰درجه چرخاندم. الآن ویلچرم نقص نداره و اگه یه روزی نابود بشه فوری یکی دیگه از همین میگیرم. تنها اشکال این ویلچر اینه که با هر ماشینی نمیشه حملش کرد. دوستان این را مد نظر داشته باشند که حمل و نقل ویلچرهای برقی تاشو که نام قابل حمل را به یدک میکشند، کار ساده‌ای نیست و تنها افراد توانمند خانواده خواهند توانست اون را سوار ماشین کنند.

پسینه: شرکت سازنده‌ی ویلچر فاتح میتونه کنترل ویلچر را طوری نصب کنه که بشه اون را با دهان کنترل کرد.

به سبک تبلیغات شبکه‌یPMC:من مهرداد هستم اینجا روی ویلچر برقیم نشستم، آی لاو یو ویلچر برقی.


 نخاعی‌ها بخوانند

اینجا عکس یه طوطی برزیلی درحال پرواز هست که

جون میده برای پس زمینه‌ی دسک‌تاپ

بازدیدها: 272

یک دیدگاه برای ”در مورد ویلچر برقی من

 1. سلام. مهرداد خان اون مدل ویلچری که دنبالش بودم ؛اوپتیموس؛ بود و اتفاقا جناب حیدری هم داره/ قیمت گرفتم. نو ۵ میلیون و دست دوم در حد نو بالای ۳ملیون و نیم/ ساخت کشور آلمان و از نظر من بهترین نوع ویلچر برقیه..
  بعد اینکه این پروتز عصبی چند سال پیش اخبار پزشکی را ترکونده بود و مطمئن باشید وقتی میگن بعد از آمریکا ما همچین موفقیتی داشتیم بدونید که غلط کردن و باور نکنید…
  اینا فقط جنبه ی تبلیغاتی داره
  از عمل ترکیبی (سلول های بنیادی و سلول های محیطی) که در آلمان انجام شده چیزی شنیدید؟
  من نمیدونم آ ولی میگن نتایج خوبی داشته…
  میبوسمت عمو#kiss

 2. اتفاقا من روی این ویلچر مثل شما هم نشستم ولی راحت نبودم بعد روی همین ویلچری که الان دارم نشستم و دیدم راحتم انقدر هول شدم که دیگه به هیچ چیز فکر نکردم.
  مال من متناسب قدم نیست و پشتش به نظرم کوتاه از اون پشت گردنی ها هم نداره.
  ولی خوبیش اینه که مواقع ضروریه میتونم صندوق عقب بذاریم و جایی ببریم
  ///////////////////
  اقا مهرداد گفتی داستان بنویسم چه داستانی بنویسم؟#thinking
  ایده بدید…

 3. سلام آقا مهرداد.امیدوارم همیشه به راحتی بتوانی از ویلچرت استفاده کنی.به نظر من مهمترین موردی را که در موقع خرید ویلچر برقی باید در نظر گرفت خدمات بعد از فروش آن است. همانطور که قبلا گفتم ویلچر من که مارک MEYRA مدل champ است مدت دو هفته است که ایراد پیدا کرده و می گویند از موتورشه . این موتور ها قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود و آن هم فعلا در ایران موجود نیست.البته ویلچر من تا حالا دو هزار و سیصد کیلومتر کار کرده.موفق باشی.

 4. سلام مهراد جان کارت در مورد اطلاع رسانی در مورد درمان عالیه- فعلا کسی پیدا نکردم در مورد پروتز عصبی اشنایی کامل یا ارتباط برقرار کنم- در کل مطالب شما رو بیشتر میخونم تا ÷پچیزی کامن بزارم- از بچه های نخایی در درمان خیلی بی رمق عمل میکنند زیاد واقعیت براچون نداره- امید واری خیلی کمه – از زحماتتون ممنون

 5. مبارک باشه مهرداد جان
  من مشکی اش را خردیده بودم شما زرشکی.
  بذار منم تجربه ام را بگم. به مخاطب هات منتقل کن
  من تا حالا چهارتا ویلچر برقی داشته ام. اولی که بهزیستی داد و تاشو بود. فکر کنم اسم خودش یا شرکتش کمک پا بود. مثل یه ویلچر دستی که روش موتور گذاشته باشی بود. باطری کوچکی داشت و زود خراب شد رفت تو قبرستون.
  دومین ویلچرم همینی بود یا است که شما الان خریدید. فاتح ۱۱۰
  من با این ویلچر همه جوره حال کردم. و همچنین گرفته شد. شش هزار کیلومتر با این ویلچر جابجا شدم. صندلی بسیار راحتش که خستگی را به تاخیر می اندازد بخصوص که می تونی کاملا بخوابونیش یکی از ویژگی های مهمش است.
  سرعت بسیار بالایش که فکر کنم غیر استاندارد باشد به کسانی که عشق سرعت هستند اساسی حال میدهد.
  قیمت بسیار پاینش در مقایسه با دیگر ویلچرها مزیت بسیار مهمی می تونه برای خریدار باشد.
  اما باطری هایش بعد از شش هفت ماه (البته اگر مثل من زیاد ازش استفاده کنید باید عوض بشوند چون درست شارژ بر نخواهند داشت و هزینه تعویض باطری حول و حوش دویست هزار تومن است. .
  شافت ویلچر (اون قسمتی که چرخ عقب به گیربکس وصل می شود) هر از چند گاهی می شکند و اگر در حین حرکت با سرعت بالا باشید امکان واژگون شدن دارد. البته مهندس کریمی عرضه کننده ی این ویلچر آخرین بار که شافت گیربکس را عوض کردم گفت شافت های ویلچر را تغییراتی درش ایجاد کردیم که دیگر مشکلش برطرف شد. به هر حال هزینه ی تعویضش بین چهل تا پنجاه هزار تومن است.
  هر از چند ماهی باید روغن واسکازین گیربکس عوض شود که خود شرکت مهندس کریمی انجامش میدهند.
  شاید مهمترین ویژگی این ویلچر این باشد که گرچه ساخت کشور نیوزیلند است ولی در ایران مونتاژ می شود و شرکت مهندس کریمی واقعا هر گونه مشکلی که برای ویلچر بوجود بیاد پاسخگو هستند و برطرفش میکنند. همه ی قطعات یدکی را هم خودشون دارند.
  من ویلچر میرا مدل کمپ هم داشته ام. این ویلچر سه سال پیش که من خریدم سه میلیون و دویست هزار تومن قیمتش بود. الان همین یک ماه پیش یک ویلچر میرا دیگر مدل کمپ با صندلی ریکارو خریده ام پنج میلیون و دویست هزار تومن است.
  میرا شرکتی آلمانی است و از نظر استحکام بدنه و دیگر قطعات قابل مقایسه با هیچ کدوم از ویلچرهای برقی متداول در ایران نیست. دیگر اینکه بسیار زیبا و شیک است. در مقایسه با فاتح انگار که سوار بنز یا بی ام دبلیو شده باشی نه زانتیا یه چیزی شبیه اون. موتور و گیربکسش مگر اینکه خیلی بد ازش استفاده بشود که خراب بشود. باطری اش تا دو سال هم دوام می آورد. من با این ویلچر سه هزار کیلومتر جابجا شده ام و تازه نیاز به تعمیر پیدا کرده است.
  شاید با این همه مزیت سرعت بسیار کمش توی ذوق برخی ها بزند. این ویلچر نهایتا هفت کیلومتر در ساعت حرکت می کند

 6. سبز دلان عزیز
  اگر می خواهی ویلچر بخری خیلی مراقب آقای حیدی باشید. ایشون بسیار بازاری هستند و اگر ویلچرتون مشکلی پیدا کرد برای تعمیر پاسخگو نیستند.
  من ویلچر میرا کمپ قبلی ام را از ایشون خریده ام.

 7. مهرداد جان من این گزارش را خواندم. همونجور که یکی از دوستان گفته منم شدیدا شک دارم انها توی ایران کاری کرده باشند.
  به هر حال با اون ماجرای دکتر صابری من یکی از فریب خوردگان اینجور تبلیغات هستم.

 8. مبارک باشه.
  می‌خواهم یک ویلچر برقی بگیرم که ۱- قیمتش مناسب باشه ۲- نیاز به تعمیرش پایین باشه ۳- کفی صندلیش بالا و پایین بره (نزدیک زمین و تخت) ۴ـ سرعتش خوب باشه ۵- در صورت امکان قابلیت تغییر وضعیت داشته باشه (چون نشستن زیاد آزار دهنده هست لازمه هر از چندی به حالت خوابیده دربیاد یا زاویه دار بشه
  پیشنهاد شما چیه؟
  از مدل‌های ویلچر http://geetytakalborz.com/index.php?MTW=news&mod=yes&aksi=lihat&id=43 تا حالا کسی استفاده کرده بدونه خوب هستند یا نه؟
  لطفا راهنمایی کنید که پولمو بیخودی هدر ندم

 9. سلام. عمو چرا هرچی سن بالا میره جوون تر میشی؟ ماشاالله بزنم به تخته(به جان خودم زدم)
  من که فعلا نمیخرم/ چون زمستون داره میاد نگهداشتم اسفند ماه بخرم…
  برم یک ایمیلی به این دوستمون (اصلان خان) بزنم ببینم مدل میرا از کجا خریده! میرا و اپتیموس بهترین مدل هستن…(تا جایی که من میدونم) درسته که گرونه اما از نظر من تا ۲-۳ سال چرخ شما هم ۵ میلیونی میشه! یعنی تا ۲-۳ سال هی باید پول بریزی تو حلقوم فاتح/ امیدوارم این ویلچر تا زمانی که بتونی خودت راه بری بدون دردسر کار کنه

 10. سلام ستاره خانم
  ممنون از لطف شما
  ویلچری را که انتخاب کردی برانکادریه و ویلچر خوبیه اما:
  سرعتش کمه
  قیمتش ۴ میلیون و نیمه
  و
  هیچ ویلچری نیست که نشیمنش پایین بیاد
  شاید باشه ویلچری که نشیمنش بالا بره اما پایین نمیرن
  بهتره که تختت را ببری بالا
  کسی را نمیشناسم که از اونها داشته باشه
  ویلچر فاتح پشتش مثل تخت میخوابه اما حتما باید یا آدم کنترل کمر و بالا تنه ش را داشته باشه یا اینکه کسی به آدم کمک کنه
  با آرزوی سلامتی برای شما
  همیشه بهاری و شاد باشید و
  لذت بردن از اونچه که داری را فراموش نکن بخصوص نفس کشیدن
  #smug

 11. مرسی از جواب
  تماس گرفتم گفتند قیمت ۳۹۰۰۰۰۰٫ به نظرتون ارزون شده یا شاید مدلی دیگه منظورشون بوده؟ در ضمن گفتن از ارتفاع ۳۰ تا ۸۰ قابلیت تنظیم داره….. شما برای جابجایی از روی تخت، صندلی یا غیره به ویلچر مشکلی نداری؟ می‌تونی بدون کمک تغییر مکان بدی؟ بین ویلچرهای فاتح چنین ویلچری سراغ دارید؟

 12. سلام مهرداد خان
  خدا قوت
  درست می بینم؟
  تشک رهو زیر پاتون نزاشته اید؟
  زخم بستر پیدا نکنی عزیز دل برادر؟
  من که یک دقیقه ام نمی تونم بدون رهو روی ویلچر بشینم.
  ویلچرتون نسبت به قیمتش خیلی زیباست، اما به خوش تیپی صاحبش نیست.
  شاد باشی عزیز.
  #flower #applause #heart

 13. سلام اقا مهرداد
  به ستاره خانم پیشنهاد می کنم برای بالا و پایین امد از تخت از بالا بر استفاده کنند. عکس اون در وبلاگ من هست.

 14. سلام آقا مهرداد
  ممنون از اینکه جوابم رو انقدر مفصل دادی و ممنون از نظرات همه دوستان، من اینجا(http://forum.special.ir/showthread.php?t=8225) هم یه تاپیک باز کردم که اگه بتونن بچه ها بیان نظراتشون رو بدن هم به نتایج خوبی میرسیم هم میشه یه منبع و ریویو باشه برای همه کسانی دنبال ویلچر برقی هستند

 15. آقای کاووسی آدرس وبلاگتان را نگذاشتید. بالابری که گفتید امکان استفاده در محیط مرطوب را داره؟ مثلا میشه در حمام ازش استفاده کرد و روی صندلی نشست یا بلعکس؟ در ضمن قابلیت حمل و جابجایی داره؟ قدرت جابجاییش در چه سطحی هست؟ اگر مشخصاتش را کامل‌تر بگویید ممنون میشم.
  تشکر از پیشنهاد دوستی که در فروم بحثی در مورد ویلچر برقی گذاشت. از اونجا که متاسفانه در مملکت عزیز ما آدمهای معمولی کار ندارند وضعیت معلولین مشخصه و به همین خاطر پرداخت وجه ویلچر از اونجا که رقم بالایی هست در صورتیکه راحتی نصیب آدم نکنه ریسک بالاییه به همین خاطر اگر تجربیاتمون را با هم به اشتراک بگذاریم خیلی بهتر و راحت‌تر می‌توانیم گزینه مطلوب را پیدا کنیم
  ممنون از مهرداد که در مورد ویلچرش نوشت و تجربه‌اش را به اشتراک گذاشت. میشه اگر زمانی خراب شد برامون بنویسی. با توجه به توضیحت ویلچر فاتح نسبت به قیمت و کارکردش گزینه مطلوبیه اما میشه بگی چرا محصولات گیتی تک البرز نظرت را جلب نکرد؟

 16. در ضمن یک مطلب مهمتر
  ولیچرهای برقی کفش ندارند؟؟؟
  آخه با این اوصاف هر بار که بیرون از خونه می‌روید و برمیگردید باید چرخ‌هاش شسته بشه؟ اینجوری که خیلی سخت میشه؟ اصلا راه حلی برای این موضوع وجود داره؟

 17. سلام
  من خودم را راحت میکشم روی ویلچر و روی تخت اما حتما بایدکسی پاهام را بگیره و باهام منتقل شون کنه
  شرکت سازنده ی فاتح دو مدل دیگه ویلچر داره
  کامنت آقای کاوسی را بخونید
  با آرزوی سلامتی برای شما
  همیشه بهاری و شاد باشید و
  لذت بردن از اونچه که داری را فراموش نکن بخصوص نفس کشیدن

 18. سلام ستاره خانم
  من رفتم فروشگاه گیتی تک البرز
  سوار ویلچرهاشون شدم
  اونها صندلی هاشون برای من مناسسب نبود چون مثل ویلچر معمولی بود و من دنبال صندلی ‌ای مثل مال ماشین بودم
  من هروقا از بیرون میام خونه از خانواده خواهش میکنم با یک دستمال خیس چرخ های ویلچرم را تمیز کنند
  بالای هر کامنت اسم کامنت گذار هست و کنار اون عکس یه خانه هست که اگه روش کلیک کنی میری به وبلاگ کامنت گذار بنابراین وبلاگ آقای کاوسی اینه: http://mighat61.blogfa.com/
  با آرزوی سلامتی برای شما
  همیشه بهاری و شاد باشید و
  لذت بردن از اونچه که داری را فراموش نکن بخصوص نفس کشیدن

 19. آقا مهرداد عزیز سپاسگزار به خاطر تمام راهنمایی‌هات
  وبلاگ شما فقط یک نوشتار ساده نیست بلکه راهنمای خوبیه که مشکلات را مطرح کرده و پاسخ میده. امیدوارم موفق باشی. فکر می‌کنم اکثر کسانی که مشکل جسمی دارند یاد گرفتند از چیزهایی که دارند لذت ببرند و این بهترین حسنیه که در وجودمون پیدا شده با این وجود سعی می‌کنم این کلام ملکه ذهنم باشه.
  موضوع اینجاست که فرق بین آدم سالم و ناسالم تنها در یک ثانیه هست. در یک لحظه، با یک ویروس یا حادثه ممکنه تمام دنیای شخص زیر و رو بشه پس به جسم نمیشه اعتمادی کرد اما روحیه آدم سالم و معلول نمیشناسه و توانایی شخص از روحیه‌اش سرچشمه میگیره که خدا را شکر مال ما بهترینه. خیلی عالیه که وقتی جسم به نهایت درجه ناتوانی رسیده می‌تونیم لبخند بزنیم و به مشکلات بخندیم شاید این باارزش‌ترین چیزی باشه که داریم

 20. سلام.
  منم میخوام یه ویلچر بگیرم ولی خب شهرستانم و نمیتونم بیام تهران.
  اگه میشه لطف کنید ادرس یه سایت رو بهم بدبد تا بتونم مدلها و قیمت ها رو نگاه کنم
  ممنون میشم.
  بای

 21. عجب مملکت مزخرفی داریم
  توی روزنامه خوندم سهمیه بنزین معلولین اومده و تلفن زدم بهزیستی برای سهمیه بنزین. یکی میگه اومده ما فقط ۲ تا سهمیه داشتیم و به معلولین جسمی‌حرکتی شدید سرپرست خانوار تعلق می‌گرفت که ۲ تا اسم را دادیم رفتم و شما چماقید.
  اون یکی میگه نه خانوم کجا سهمیه بنزین اعلام شده هر وقت اعلام بشه خبر می‌کنیم (کی و چطوری خبر میکنید اگر شما تا حالا خبر شدید ما هم شدیم).
  سومی میگه سهمیه بنزین اومده اما اونهایی که دوره قبل سهمیه داشتن این دوره ندارند تا به همه برسه
  !!!! به نظر شما کی راست میگه؟
  معلولی که نمی‌تونه از سرویس‌های بهزیستی استفاده کنه (چون همیشه باید از قبل خبر بدی و ظرفیت تکمیل هستند) واسه راه رفتن هم پا نداره، ماشینش هم بنزین نداشته باشه باید چیکار کنه؟
  عجبببببببببب خدماتی ارائه می‌دهند. خسته نباشند.
  بهشون میگم من نیاز به ویلچر برقی دارم. میگن چون گرونه ما نمیدیم شما بخر فاکتورش را بیار اگررررررررررررر بودجه داشتیم شایددددددددددد پولش را بهتون بدهیم. میدونید نهایتا اگر بودجه داشته باشند و فاکتورتون گم نشه و بهتون تعلق بگیره چقدر گفتن بابتش پرداخت میشه؟؟؟
  ۱۵۰ هزار تومان#laugh
  خنده‌دار نیست؟
  چقدر آدم از دست اینا حرص بخوره خوبه؟ مگه کسی هفت‌تیر پشت سرشون گذاشته بگن “بهزیستی”. میگفتن “خیلی خیلی عذر می‌خوام” “گه‌زیستی” قشنگ‌تر و شایسته‌تر نبود؟ کی بهشون گفته تو روزنامه بنویسید سهمیه بنزین معلولین اعلام شده که اینطوری آدم را آزار بدید؟ کی گفته ادعای حمایت از معلولین داشته باشید وقتی کاری جز آزار معلولین ازتون برنماید.
  راستی آقای کاوسی ممنون از پیشنهادت که گفتید به وبلاگتون سر بزنم و عکسی ببینم که کمکم میکنه. وقتی اومدم دم خونتون دیدم آب و هواش اصلا و ابداااااااا به من سازگار نیست…….. با چیزهایی که پیش اومده حالم از هرچی دین و ایمان و کتاب و اینجور حرفهاست بد میشه خصوصا ولایت فقیهی که شما بهش بدجوری معتقدید. واسه همین نیومده فرار کردم. فقط گفتم تشکر کنم که می‌خواستی کمکی کنید. محبت و بزرگواری هر کسی جدا از مرام و مذهبی که داره شایسته قدردانی و سپاسگزاریه.
  راستی آقا مهرداد، اینجا خونه شماست اگر دیدی دوست نداری این کامنت بمونه حذفش کن لطفا. درسته از طریق وبلاگ شما نظرم را بیان کردم اما صاحبخونه شما هستید #flower

 22. با آرزوی سلامتی برای شما
  همیشه بهاری وشاد باشید
  لذت بردن از اونچه داری را هرگز فراموش نکن بخصوص نفس کشیدن #flower #flower #flower

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.