فقط حرکت

بجز روزهایی که میرم دستشویی هر روز عصر میرم پارک سر کوچه، بچه‌هایی که توی پارک بازی میکنند کم کم دارند من را به چشم جزئی از پارک می‌بینند (مثل یه نیمکت) و هنگامی که از کنارم رد میشن میگن: سلام عمو، بعضی‌ها هم میگن: سلام حاجی، من هم بهشون میگم: آخه قیافه‌ی من به حاجی میخوره؟ چند روز پیش یه پسر۱۵ساله‌ی کنجکاو اومد نشست روی نیمکتی که کنارش پاتوقمه و سر حرف را باز کرد و بالآخره گفت: شما را تا حالا ندیده بودم!! تازه اومدید این محل؟ بهش گفتم: چون این ویلچر را نداشتم طی ۱۷سال مصدومیتم تنهایی نمیتونستم از منزل خارج بشم برای همین من را ندیدی. وقتی به اونچه که طی ۱۷سالگذشته ندیدم فکر میکنم تازه میفهمم چرا مردی از جنس بلور برای به رضا رسیدن روح و جسمش ۸کیلومتر ویلچرش را با دهان هدایت میکنه.

پسوند: فکر حرکت مدام توی مغزم وول وول میکنه، همش به فکر وسیله‌ای هستم که گران نباشه، و بتونه من را با ویلچرم هرجا که میخواهم ببره، البته باید راندنش برام خیلی راحت و در حد تفریح باشه. ویلچرهای برقی در بهترین شرایط ۳ساعت نیرو برای حرکت داره. بنظر شما چطور میشه با ویلچر برقی بیش از ۱۰ساعت حرکت کرد بدون کسر نیرو؟

بازدیدها: 22

یک دیدگاه برای ”فقط حرکت

 1. سلام
  خوبین؟
  البته در مورد این که ده ساعت بتونه انرژی حرکت داشته باشه باید از یه جایی سوخت بهش برسه.و چون میگین برقیه.فکرم بیشتر میره به این که این انرژی رو از خورشید تامین کنه.
  البته میشه برای این موتور یا ویلچر برقی سایه بانی قرار داد که در سقف اون از ورقه هایی که انژی خورشید رو جذب میکنند هم بهره جست .و یا در غیر این صورت میشه بدنه این ولیچر یا هر قسمتی بیشتر در معرض نور خورشید قرار داره ساخت و از این طریق انرژی رو حتی برای روزهای ابری هم ذخیره کرد.البته چون ولیچر بدنه زیادی نداره و بیشتر همون سقف فکر کنم بهتر باشه.که مثلا قابل تا شدن اتوماتیک وار باشه.و جمع بشه در پشت صندلی ویلچر.کاش در عمل بشه همچنین ویلچری ساخت.
  به امید روزی که روی دو پات حرکت کنی و نیاز به ولچر برقی هم نباشه#flower

 2. سلام بر مهرداد عزیز
  خداقوت
  می شه یه عکس(منظورم عکس معمولیه نه عکس رادیو گرافی) از اون دستتون که می گید انگشتاش خم نمی شه برام بفرستید؟ از زوایه های مختلف. ممنون.
  #flower #flower #flower

 3. سلام آقا مهرداد.من هم در چهار سال گذشته که از ویلچر برقی استفاده میکنم در خیابان و یا در پارک وقتی با مردم و یا بچه ها برخورد میکنم درست مثل شما بهم میگن حاجی ولی کوچکتر ها عمو خطابم می کنند.وخیلی ها هم برای اینکه سر صحبت را باز کنند تا به علت ویلچری شدنم پی ببرند از قیمت ویلچر و مدت شارژ و غیره شروع می کنند تا در آخر به سوال اصلی برسند.به هر حال همین که میشه در میان مردم بود و جریان زندگی را تماشا کرد خیلی خدا را شاکرم.

 4. سلام . یکی ازدوستام که قطع نخاع گردنی بود وفقط یکی ازدستاش اونم خیلی کم حرکت میکنه ،امریکا زندگی میکنه میگه ماشینی داره که ویلچربه راحتی داخلش میره ومیتونه به راحتی رانندگی کنه . انشالله شرایطی فراهم بشه وبتونید وسیله مناسبی جورکنید که دوردنیا راتو هشتادروز شایدهم کمتربگردید . انشالله موفق وسلامت باشید

 5. سلام اقای زندی خوبی نگران نباشین من هم با عصا راه میرم این روزها این قدر علم ژیشرفت کرده که نباید غصه بخوریم#flower #flower #flower #flower #flower من دانشجوی رشته علوم تربیتی هستم خیلی خوشحال میشم به وبلاگم بیای نگران نباشین خدا هر کسی رو که بیشتر دوست داره بیشتر جام بلا بهش میده#flower #hand #hand

 6. امیدوارم اون وسیله رو زودتر پیدا کنی یه وسیله راحت و بدون دردسر.
  میگما این دنیا و مشغولیاتش بد وقت منو گرفته ها تا حالا به این فکر نکرده بودم که میتونم هر جا برم ولی نمیتونم. پا دارم و نا ندارم مسخرست نه؟؟؟؟

 7. منظورت از ” به جز روزهایی که میرم دستشویی” چیه؟
  ———————
  من با موتور موافقم انتخاب خوبیه چون ارزانتره، کم مصرف تره، امکان دخل و تصرف بیشتری داره!!!!!!

 8. سلام مهرداد جان خوشحالم میتونی بری بیرون . ما که زندانی هستیم ، اونقدر توی اتاق موندم که حوصله توی حیاط رفتنم ندارم .
  مواظب خودت باش#flower #kiss

 9. سلام
  همیشه و همه جا خوش و سر حال باشین.
  جناب زندی عزیز مگه شما قطع نخاع گردنی هستین؟ رانندگی ماشین یا موتور سیکلت را نمی تونید؟ یا….؟

 10. سلام. وبلاگتون دلچسبه
  تازه کلی چیزهای جالب و جذاب توش پیدا کردم، مرسی. کاش عکس یک صندلی که از سطح زمین تا ارتفاع ۶۰ بالا بیاد هم توش پیدا میشد اونوقت نور علی نور بود. اونوقت خودت یک مرجع بودی واسه تمام کسانی که دنبال چیزهای خوب میگردند
  بازم ممنون به خاطر تمام اطلاعات خوبت

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.