میزان خوشبختی

در سرزمین های مختلف و در تمام دنیا ، همه انسان ها در یک چیز شبیه به هم هستند و آن اینکه ؛ همه آنها به نوعی در جستجوی شادی و خوشبختی هستند و در واقع به آن نیاز دارند . و احساس رضایت چیزی است که همواره مورد آرزوی همه ما می باشد . میزان خوشبختی در شما کاملا دراختیار خودتان است . و این یک ادعا نیست !!. آبراهام لینکلن گفته است : هر انسانی درست همان قدر خوشبخت خواهد بود که اراده کند خوشبخت باشد. بنابر گفته دکتر مارتین سلیگمان ، یکی از روان شناسان معتبر و نویسنده کتاب «خوشبختی حقیقی» میزان حس خوشبختی در انسان به سه عامل بستگی دارد :۱- ذات شما ۲- موقعیت شما ۳- میزان تسلط شما ، که از اهمیت بیشتری برخوردار است ، زیرا از لحاظ علمی ثابت شده که شما می توانید از طریق اعمال و افکار خود احساس خوشبختی را در خود افزایش دهید . سلیگمان می گوید : شما می توانید میزان احساس خود از خوشبختی را در اختیار داشته باشید و آن را کنترل کنید و از طریق سه راه کار :۱- شکر گزاری ۲- گذشت ۳- بخششو انجام آن چه که به آن تمایل دارید ؛ این حس را در خود افزایش دهید : ممکن است این عوامل به نظر بی معنا بیاید ، ولی وقتی آموختید که متفاوت بیاندیشید و عمل کنید ، این ها نیز موثر خواهند بود . اگر همواره بر حس میزان انتظار خود برای خوشبختی مسلط باشید و به آن جهت دهید می توانید به هر میزان که بخواهید احساس خوشبختی کنید . سه راه کاری که قبلا اشاره شد می تواند در تحقق این امر نتیجه بخش باشد و باید که هرکس آن را جزیی از زندگی خود قرار دهد تا به تنیجه مطلوب برسد . برای اینکه این مطلب طولانی و خسته کننده نشود توضیح سه راه کار برای هفته بعد .

 پایانه: می خواهید بدانید شما دارای چه شخصیتی هستید !!!؟

گروه خونی O : افرادی سالم تر ، دارای هدفی مشخص و اندیشمند هستند, بیش از دیگران حسود و مقام طلبند . پر حرف اند , ولی سیاستمداران  وزیران و ورزشکاران خوبی هستند .

دکتر , پوست , مو , زیبایی و متخصص لیزر درمانی
با کلی سئوال و جواب مفید

یک دیدگاه برای ”میزان خوشبختی

  1. اوخ اوخ امروز صبح فهمیدم چه بلایی سرمون اومده مال من نوشته های یک هفته اخیرم پریده که الحمدلله تو کامپیوتر خودم سیو داشتم دوباره گذاشتم.سر مطالب تو چی اومده همش پر؟؟؟:((

  2. موافقم آقامهرداد . گرچه گاهی این تسلط داشتن به شرایط خیلی کار سختیه ولی در کل حرفت درسته. خوشبختی آدم خیلی اش هم به خود آدم و طرز تفکر و روحیات آدم بستگی داره.

  3. یه جوره ماه و خوب و رله ای می نویسسید که نیاز به تدریس اون خوبیه به امثال من دارید …بعد آموزش متن هر جلسه و آموزش اینجور باید بود خوشبخت با احساس خوشبختی …نه؟ آره دیگه

  4. سلام. من خیلی می خوام خوشبخت باشم ولی اینقدر این دنیا سنگ جلو پام انداخته که … ولش کن راستی انگار نظرات همه پاک شده مشکل فنی پیش اومده ؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.