اخبار درمان نخاع

محققی ایرانی در اقدامی شگفت آور با استفاده از فناوری ذهن توانستند فلج حرکتی را درمان کنند. دکتر علی رضایی محقق دانشگاه اوهایو آمریکا، تراشه‌ای کامیپوتری را در قسمتی از مغز یک جوان ۲۴ ساله که به دلیل شیرجه دچار قطع نخاع شده بود، قرار داد و با نتایج شگفت آوری روبرو شد. بعد از گذشت تقریبا دو سال از آن عمل پیوند تراشه در مغز، دکتر رضایی با پیشرفت حرکتی قابل توجهی در شخص بیمار روبرو شد. این تراشه به یک رایانه متصل است و زمانیکه شخص در مورد حرکت دادن دست خود فکر می‌کند، الگوریتم‌های کامپیوتر تفکرات او را رمزگشایی می‌کنند و آنها را به پالس‌های الکتریکی که بر روی آستین او تعبیه شده است ترجمه می‌کند و می‌تواند عضلات دست خود را حرکت دهد. اکنون با بکارگیری فناوری ذهن این شخص می‌تواند بازی‌های کامپیوتری انجام دهد، شیشه بطری را بالا بگیرد و تلفن را بردارد. این محقق ایرانی بر این باور است که می‌توان با بکارگیری این تکنیک و توسعه بیشتر آن، افرادی را که از ضایعه نخاعی رنج می‌برند درمان کرد. وی در این باره گفت: این فناوری در حال حاضر در شرایط آزمایشگاهی مراحل پیشرفت خود را پشت سر می‌گذارد و امیدواریم که در آینده آن را به صورت وایرلس در آوریم. همچنین به این فناوری کاشت نخاعی هم گفته می‌شود. منبع

ساخت ابزارهایی برای درمان مشکلات مغز و نخاع

یک پیشرفت خارق‌العاده در دنیای پزشکی

  زخم بستر رنج مضاعف بیماران نخاعی

بازدیدها: 57

یک دیدگاه برای ”اخبار درمان نخاع

 1. اولین ژن درمانی موفقیت آمیز علیه پیری انسان

  اولین ژن درمانی موفقیت آمیز علیه پیری انسان
  یک زن آمریکایی بعد از استفاده از ژن درمانی به نظر جوان تر می آید.
  به گزارش بنیان به نقل ازmedicalxpress، یکی از ژن درمانی ها به منظور حفاظت در برابر از دست رفتن توده عضلانی طی فرایند پیری و دیگری برای مبارزه با کاهش سلول های بنیادی طی پیری و مقابله با طیف وسیعی از بیماری های مربوط به پیری صورت گرفت. این درمان در اصل به منظور نشان دادن ایمنی آخرین نسل از این درمان ها بود. اما اگر داده ها و اطلاعات بدست آمده صحیح باشند، این اولین موفقیت از طویل کردن تلومر از طریق ژن درمانی در انسان بوده است. ژن درمانی به منظور افزایش طول تلومر پیش از این نیز در سلول های کشت شده و موش انجام گرفته بود اما هیچ وقت در مورد انسان تست نشده بود.

  در سپتامبر ۲۰۱۵، داده های مربوط به تلومر خانم پاریش با استفاده از سلول های سفید خونی وی بدست آمد. نتایج نشان داد که تلومرهای وی با توجه به سن وی بسیار کوتاه هستند و این امر وی را در برابر بیماری های مربوط به پیری بسیار آسیب پذیر می کند. اما بعد از ژن درمانی، تست های صورت گرفته در مارس ۲۰۱۶ نشان داد که طول تلومرهای وی به اندازه تقریبا ۲۰ سال طویل تر شده بود که نشان می دهد سلول های سفید خونی وی از نظر بیولوژیک جوان تر شده اند. خانم پاریش در این مورد می گوید: درمان های موجود برای افرادی که دچار بیماری های مرتبط با پیری هستند تنها مزایای اندکی به همراه دارد و در این میان اصلاح شیوه زندگی نیز تنها اثر کوچکی روی درمان این بیماری ها دارد اما پیشرفت در زمینه بیوتکنولوژی بهترین راه حل برای درمان این بیماری ها به نظر می رسد. در حال حاضر کمپانیBioviva با مونیتور کردن ماهانه خون خانم پاریش نتایج این ژن درمانی را زیر نظر دارد ولی آن ها قصد دارند ژن درمانی های ترکیبی جدیدی را نیز در این زمینه تست کنند.

  پایان مطلب/

  http://www.bonyannews.ir/News/ID/21352/%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%DA%98%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B2-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86

 2. جداسازی ژنی که پیری را معکوس می کند

  جداسازی ژنی که پیری را معکوس می کند
  محققین با تزریق یک ژن طول عمر و جوان سازی پتانسیل بازسازی کننده سلول های بنیادی به یک موش پیر، پیری را در آن معکوس کرده اند.
  به گزارش بنیان به نقل ازstem-cells-news، محققین در دانشگاه برکلی کالیفرنیا توانسته اند گام مهمی را در شناسایی مکانیسم های مولکولی پشت پرده پیری بردارند و راه را برای ایجاد درمان های هدفمند برای بیماری های تحلیل برنده مرتبط به پیری هموار سازند. آن ها دریافتند که SIRT3 که یکی از اعضای کلاس پروتئینی سیرتوئین ها است، نقش مهمی را در کمک به سلول های بنیادی خونی پیر شده مواجه شده با استرس بازی می کند. زمانی که آن ها SIRT3 را وارد سلول های بنیادی خونی موش پیر کردند، این تیمار تشکیل سلول های خونی جدید را شدیدا افزایش داد و شواهدی را ارائه کرد که عملکرد کاهش یافته سلول های بنیادی پیر را معکوس می کند.

  پیش از این مطالعات نشان داده بودند که سیرتوئین ها پیری را تنظیم می کنند و این مطالعه برای اولین بار نشان داده اند که سیرتوئین ها می توانند تحلیل رفتن مربوط به پیری را معکوس کنند. این یافته راه را برای درمان بیماری های تحلیل برنده مرتبط با پیری باز می کند.

  پایان مطلب/

 3. +++ پیغام خصوصی +++
  مش مهرداد سلام خوبی؟ خداروشکر… آقا قبلا یه سوالی پرسیدم ازتون که برا سفتیه آلت چکار میشه کرد فرمودید که قرص سیلدنافیل مصرف کنم منم مصرف کردم ولی تاثیر زیادی نداشت درضمن خیلی آدمو بی حال و شل میکنه همراه با سردرد. خواستم بپرسم راه دیگه ای نداری بهم بگی؟ مرسی?
  —__——–_
  سلام
  به گروه تلگرامی زیر بیا
  جواب هر سوالی در این زمینه داخلش هست
  https://telegram.me/joinchat/BcUM4D6SaLulzIQjs1rg8A

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *