تحویل سال

سال جاری را با سنتی جدید شروع کردیم که امیدوارم بتونیم ادامه دارش کنیم. همه دوست دارن لحظه تحویل سال نو در منزل خودشان باشن اما ما تصمیم گرفتیم سال نو را در منزل پدرم و در کنار اونها بیآغآزیم. و چه تصمیم خوبی گرفته بودیم. شب ۲۸ اسفند پدر و مادرم و خواهرم، آمدن منزل ما و گفتن: دلمون براتون تنگ شده بود و دیگه تحمل صبر بیشتر تا سال تحویل را نداشتیم برای همین اومدیم تا ببینیم‌تون. من در جوابشون گفتم: البته ما هم نمیگذاشتیم دیدآرمان به سال بعد بکشه‌، چرا که تصمیم گرفتیم سال جدید را در کنار شما و سر سفره هفت سین شما بیآغآزیم. ۲ساعت قبل پایان سال۹۲ رفتیم منزل پدرم و در کنار اونها زمستان را سپری کردیم و وارد بهار شدیم. به پدرم میگفتم: سال قبل که همش منزل شما بودیم، امسال که لحظه سال تحویل هم منزل شما بودیم دیگه وای به حالتون.

پنج‌شنبه ۲۹ اسفند رفتم بیرون و چرخی زدم و طبق معمول همیشه رفتم منزل پدرم، مادرم پرسید برای شام شب‌عید بنظرت ماهی را چطوری درست کنم که خواهرت هم بخوره؟ گفتم: ما که امسال منزل شما و خودمان ماهی زیاد خوردیم، خیلی‌ها شب‌عید رشته‌پلو میخورن تا رشته‌ی‌کارها در سال جدید دستشون بیاد، شما هم رشته‌پلو درست کن که هم خواهرم دوست داشته باشه هم انشاالله رشته‌کارها دستمون بیاد.

پسرفت: ۱۳بدر رفتیم منزل پدرم بعد خوردن نهار با خانواده به پارک شهرکمون رفتیم و بعد یک ساعت برگشتیم خانه.

 عکس امیرفرهاد زندی در اولین ۱۳بدر و اولین بهار زندگیش.


صبح روز۱۳بدر مطلب زیر را تو فیس‌بوک گذاشتم:

سلام، ما از ساعت اول بامداد در بیمارستان هستیم!؟

البته بیمارستان که نمیشه گفت!؟
ما به زایشگاه آمدیم برای به دنیا آمدن دوقلوهایم.

خدا قسمت همه بنماید.
و این بود ۲روغ ۱۳ من.

بازدیدها: 65

یک دیدگاه برای ”تحویل سال

 1. مدتهاست خواننده وبلاگتون هستم با تک تکم شادی هایی که از زندگی تون توصیف کردین شاد شدم .سال گذشته از شنیدن خبربارداری همسرمحترمتون و به دنیا اومدن گل پسرتون اشک شوق بود که در چشام حلقه زد .همه آدمها در دنیا و آخرتشون به دنبال بهترینها هستند بهترین هایی که حقشونه !!و بی نهایت خوشحالم که در کنار خونواده تون لحظه های شادمانه ای را سپری می کنید!!
  از اینکه امسالتون با وجود امیرفرهاد عزیز ،نوروز و سیزده متفاوتی را تجربه کردین براتون خوشحالم !!
  انشاالله که سربلند و شادمان باشید!!
  ==================
  سلام مریم خانم
  روز شما بخیر
  ممنون از لطف شما به ما
  عید سعید باستانی نوروز بر شما و خانواده محترمتان مبارک باد
  با آرزوی سلامتی برای شما
  همیشه بهاری و شاد باشید…

 2. سلام روزبخیر ما که امسال سیزده بدر شیراز حسابی بارانی بود نتوانستیم از منزل بیرون بریم ۱۳ را داخل منزل ورق بازی کردیم من در کل ۱۳ را نعس می دانم
  چون خودم هم در ۱۳ برج نه تصادف کردم از سیزده متنفرم
  ==============
  سلام احمد خان
  کلا نحس بودن زیاد باور ندارم
  موجب همه اتفاق ها خود ما هستیم
  مثلا ۱۳رجب من به دلیل اشتباه خودم راهیه بیمارستان شدم

 3. دروغ سیزده را همینجور که میخوندم باورم شد و میومد توی ذهنم که عجب کی دوقلو داشتی و فلان و اینا یهو رسیدم آخرش از این آی کیوی خودم هنگیدم!میبوسمش امیر فرهادو آقا شده دیگه شوخی پوخی با کسی نداره اهل بصیرت شده و عمیق نگاه میکنه!اینجا به جای رشته پلو اش رشته درست می کنند که رشته کارها دستشون بیاد من هیچ وقت نخوردم هنوزم رشته کارها دستم نیومده دیگه سال ۹۴میخورم که دستم بیاد
  دوست دارم هوارتا

 4. سلام مهرداد جان

  چه پسر خوشگلی داری (بوس)
  از طرف من چهار پنج تا ماچ آبدار اون لپای خوشگلش را بکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *