جانب احتیاط

بروبچ به خراب‌کاری میگن سوتی، من گاهی خراب‌کاری می‌کنم اما اون هیچ ربطی به این سوتی که گوش‌هام مرتب میدن نداره. صدای گوش‌هام شب‌ها موقع خواب، بخصوص وقت‌هایی که روز خوابیده باشم حسابی کلافه‌‌‌ام می‌کنه. صدای گوشم‌هام اندازه‌ و شبیه صدای زودپز توی آشپزخانه است که از توی یه اطاق دیگه شنیده بشه. جای شکرش باقیه که زود متوجه عوارض جنتامایسین و آمی‌کاسین و تاثیر اونها روری شنوایی‌م شدم و از دریافت این دست آنتی‌بیوتیک‌ها امتناع کردم. چند وقتی هست که احساس می‌کنم هر نوع آنتی‌بیوتیکی صدای گوش‌هام را تشدید می‌کنه، البته این دلیل علمی نداره و شاید من نسبت به این داستان وسواسی شدم.

پاورقی: روزی که رفته بودیم پیش دکتر صابری یه دوست نخاعی از زاهدان اومده بود که می‌گفت به دلیل تزریق زیاد جنتامایسین گوش‌هاش کم شنوا شدن، چرا دکترها که عوارض و تاثیر این داروها را روی کلیه‌ و گوش‌ می‌دانند در تجویز این دارو جانب احتیاط را در نظر نمی‌گیرند؟؟

کسانی که حال وبلاگ نویسی را ندارن و کسانی که عشق مجری‌گری دارن

مدرسه‌ی روبه تخریب روشن‌دلان

حاجی و دختران

آموزشword

بازدیدها: 75

یک دیدگاه برای ”جانب احتیاط

 1. سلام اقا مهرداد . من هم مدتی گوشهایم صدا می داد پس بگو اثر انتی بیوتیک بوده که مصرف می کردم. به نظر من انسان تا بتواند از ایت داروهای شیمیائی مصرف نکند بهتر است . یه جا را درست می کنند جای دیگر را خراب می کند. امیدوارم قبراق سر زنده و شاد باشی .

 2. سلام اقا مهرداد . من هم مدتی گوشهایم صدا می داد فکر میکردم صدای تلویزیون گوشم را اذیت می کندو مخم عیب پیدا کرده پس بگو اثر انتی بیوتیک بود. ادم تا می تونه از این داروها استفاده نکند بهتره یه جا را درست می کند جای دیگر را خراب. موفق شاد شنوا بینا وسرحال باشید.

 3. پدر منم بخاطر عوارض این آنتی بیوتیکها شنوائیش خیلی دچار مشکل شد منتها این قضیه به ۱۰ سال پیش بر میگرده و فکر میکردم دیگه این مسائل شناخته شده باشه
  متاسفم که هنوزم عده ای تاوان عوارض این داروها رو میدن
  انگاری باید همه بریم سراغ طب سوزنی و علفی نباتی و …
  اما حالا با مشکل عفونت چه میکنید ؟ من که بچه بودم عفونتهای مزمن گلو رو با شلغم پخته معالجه میکردند که خوردنش عذاب آورتر از تزریق آمپول بود

 4. سلام
  اول اینکه از لینکتون بابت مدرسه روشندلان متشکرم اما چرا لینک به پیامها دادید #winking احتمالا باید به مطلب لینک میدادید #smile
  گوشهای من هم خیلی صدا مبدند طوری که گاهی اوقات نمیتونم بخوابم علتش رو هم نمیدونم این دارو ها رو هم مصرف نکردم به واسطه تیزی گوشهای حسن و تقویت کردن حس شنیداریم به خاطر سئوالات پی در پی حسن این صدای سوت بیشتر هم شده !
  حسن انتظار داره صدای موتور سی جی ۱۲۵ رو با هندا ی مثلا فلان مدل از هم تفکیک بدم و برای از فاصله ۵۰۰ متری بگم !!! #surprise #silly در حالی که من فرق موتور و دوچرخه رو روی گاز روی دسته اش میدونم #
  laug
  #laugh
  به نظرتون درباره پست اخیرم نیازمندم لطفا در صورت ملاحظه نظری عنایت بفرماین !

 5. سلام
  خوبی مهرداد جان؟، میگم خوب بالاخره باید چند سالی آزمایشش رو پس بده دیگه #winking
  خوش باشی و به همه سلام برسون.

 6. سلام
  بلاخره تونستم وارد این صفحه بروز شما بشم. اینقدر فردای اون روز که محبت کردین و به وبلاگم سر زدین تلاش کردم اما نشد و فقط همان وبلاگ قبلیتان باز می شد و این بار ناامیدانه گفتم یه بار دیگه بیام و خوب ایندفعه تونستم.
  من تمام داستان زندگیتان و مشکلاتتونو خوندم . واقعا متاثر شدم. خدا به شما و خانوادتون صبر بده. ناراحت نباشید ان مع العسر یسرا فان مع العسر یسرا.
  شاید جدی نگیرید ولی من مطنئنم اون روز یکی بدجوری چشمتون زد.
  من برای بهبود حالتون و سلامت تر شدنتون دعا می کنم و شما هم حتما می دانید که توکل بخدا در سختیها بهترین راه آرامش است که مطمئنم شما دارید.
  از توجهتون به وبلاگم هم ممنونم. اگر بلد بودم نکات شما را لحاظ می کنم.

 7. سلام / قبلا شما یه وبلاک بود که توش پر از جوک بود این گوشه کنارها می زاشتید / من سیوش کرده بودم / ولی مدتیه هر کاری می کنم باز نمی شه / شما می دونید چرا ؟؟ / اسم وبلاکش امیر بود / ممنون اگه بگی چرا باز نمی شه؟

 8. بله متاسفانه#worried
  من دومین ماه بعد از قطع نخاع شدنم بخاطر عفونت ادرار و تورم بیضه#grin حدود ۲ هفته جنتامایسین مصرف کردم ولی خوشبختانه مشکل خاصی برام پیش نیومد
  من هم متاسفانه بخاطر تجویز اشتباه یکی از همین دکترها که داروی اکسیبوتینین برام تجویز کرده بود پاهام به قدری ضعیف شد که دیگه نمی تونم با واکر راهبرم و همین باعث بوجود اومدن یه دنیا مشکل برام شده همون چند قدم راه رفتن تمام کارهام رو خودم انجام میدادم ولی الان حتی بالا رفتن از پله ولی الان متاسفانه ……….#sad
  #flower

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.