یک تجربه

به تجربه فهمیدم که فرق مرد و زن در گفتن و شنفدن مثل فرق بازیه مار و پله و شطرنج هستش. خانم‌ها همیشه چه وقتی‌که حرف میزنند چه وقتی‌که کلامی را می‌شنوند مثل یه بازیگر شطرنج که قبل هر حرکتی حداقل تا ده بازی قبل و بعد
حرکت خودش و حریفش را درنظر می‌گیره، عمل می‌کنند و وای به روزی که طرف مقابل خانم‌ها آقایان باشند، چرا که آقایان در حرف زدن و شنفدن حرف دیگران، فقط مثل یه بازیگر بازی مار و پله عمل می‌کنند، یعنی اینکه برحسب هرموقیتی که باشند فقط روبه جلو می‌تونن حرکت کنند اون هم بنا به امر تاس، منظورم اینه که آقایان واقعا دنبال هدفی پس کلامشان نیستند و فقط می‌خواهند که بازی کنند و زمان را بگذرانند و بلکه به ته بازی برسند،. خانم‌ها بخصوص کسانی که کارمند هستند بدانند که حرف‌ها و بخصوص شوخی‌های همکاران مرد اونها خیلی رو حساب نیست، حرفی که مردها میزنند در لحطه به ذهن آقایان میاد و بلافاصله هم به زبان میاد. به خانم‌ها توصیه می‌کنم که یا با آقایان شوخی نکنند یا جنبه‌ی شنفدن حرف‌های بی‌حساب آقایان را بدون ناز و چ… کردن و اعصاب خرد کردن خود و احیانا دوستان و خانوداه شون را داشته باشند.

پیآمد: شنیدین که در مورد مرگ میگن قافله پس و پیشه یا این شتریه که در خونه‌ی همه می‌خوابه، پس بدین وسیله به اطلاع کلیه‌ی دوستان و آشنایان میرسانم: بازگشت همه بسوی اوست، زیباترینِ زیبارویان دنیا چند دقیقه پس از انتخاب او به عنوان دختر شایسته‌ی سال ۲۰۰۶ جهان، درگذشت.

از بخش بخش فارسی رادیو بی بی سی برنامه‌ای پخش شد بنام درگوشی‌ها که مربوط بود به آموزش برخی از مشکلات جنسی بود چون اون برنامه را مفید یافتم و چون وب سایت بخش فارسی رادیو بی بی سی برای ما در ایران فیلتر شده از تهیه کننده‌ی اون برنامه خواستم که خلاصه‌ی برنامه ها را برام ارسال کند تا من اونها را کم کم بگذارم داخل وبلاگم اوشان هم این کار را کردند و من هم برای آگاهی دوستان اونها را میگذارم داخل وبلاگم:
انحرافات جنسی
انحرافات جنسی عبارتند از خیالات، تمایلات یا رفتارهای ناراحت کننده و تکرار شونده جنسی. این مسائل باید برای مدت طولانی ادامه داشته باشند و یا با روابط جنسی سالم یا عملکرد روزمره فرد تداخل پیدا بکنند که بتوان از آنها به عنوان انحرافات جنسی نام برد. افرادی که دچار انحراف جنسی هستند، ممکن است متوجه باشند که کار درستی انجام نمیدهند اما غالبا فکر میکنند که نمیتوانند شرایط را تغییر دهند و یا این عادت خود را ترک کنند.
موارد اصلی انحرافات جنسی عبارتند از: چشم چرانی، عورت نمایی، بچه بازی، یادگارخواهی، دستمالی کردن. خودآزاری جنسی، دیگر آزاری جنسی.
چشم چرانی: افرادی که به این انحراف دچار هستند از تصوریا دیدن افراد برهنه، در حال درآوردن لباسشان و یا مشاهده رابطه جنسی افراد دیگر(حتی در فیلم) با هم لذت میبرند. این در اکثر مواقع در صورتی است که شخص و یا اشخاصی که نظاره میشوند از حضور شخص چشم چران مطلع نیستند. برای اینکه بتوان تشخیص چشم چران را برای شخصی قائل شد این تخیلات ، تمایلات و یا رفتارها باید برای خود فرد بسیار ناگوار باشند و یا در زندگی روزمره اش اختلال ایجاد کنند. این انحراف ممکن است ریشه در تجربیات فرد در دوران کودکی داشته باشد و روانکاوی میتواند در شناخت این ریشه ها به فرد کمک کند.
عورت نمایی: در این انحراف فرد اندام و یا اندام های جنسی اش را به فرد یا افراد غریبه نشان داده و از این موضوع لذت جنسی می برد. همانند مورد بالا تاکید میشود که برای تشخیص قطعی این اختلال فرد باید از رفتار خود احساس خوبی نداشته باشد یا در زندگی روزمره اش اختلال ایجاد شده باشد. روانکاری برای این افراد مفید خواهد بود. این کار به شناسایی ریشه واقعی مشکل کمک خواهد کرد. گاهی نیز درمانهای دارویی برای این اشخاص تجویز میشود.
یادگارخواهی یا فتیشیزم: در این انحراف فرد از یک شی غیر زنده ( مانند کفش پاشنه بلند خانم ها یا جوراب زنانه و غیره) لذت جنسی میبرد. بطور معمول فرد برای برانگیخته شدن جنسی به این شی نیاز دارد و بدون آن برانگیخته نمیشود. این مسئله در صورتی انحراف تلقی می شود که فرد باطنا از این مسئله ناراحت باشد و یا این کار وی در زندگی روزمره اش یا روی شریک جنسی اش اثر منفی داشته باشد. برای این امر روان درمانی با هدف شناسایی علت اولیه این انحراف صورت می گیرد. و معمولادرصد زیادی از افراد به درمان جواب میدهند.
دستمالی کردن یا فروتوریسم: این انحراف عبارت است ازلذت بردن از تماس یا مالیدن دست یا بدن خود به بدن فرد دیگربدون آنکه آن فرد رضایت داشته باشد. معمولا این کار در مکان های شلوغ مانند اتوبوس یا مترو اتفاق میافتد. این افراد غالبا درک درستی از حدود اجتماعی خود و دیگران ندارند بنابراین ممکن است این عمل خود را به عنوان یک انحراف جنسی تلقی نکنند. درمان معمول برای این افراد روان درمانی می باشد و پاسخ به درمان در اکثر مواقع موفق است.
بچه بازی: این اختلال عبارت است از تخیلات، تمایلات یا رفتارهای جنسی که با یک کودک نابالغ (بطور معمول زیر ۱۳ سال) انجام می شود. در صورتی که این تخیلات، تمایلات و رفتارهای جنسی به کرات و برای مدت زمانی معینی تکرار شود فرد به انحراف بچه بازی دچار است. طبق تعریف این فرد باید خود بالغ بوده و حداقل پنج سال ازکودک مورد آزار بزرگ ترباشد. برای درمان باید این افراد را مدتها تحت روان درمانی قرار داد تا ریشه های عمیق این مسئله را که شامل نگرششان نسبت به جنسیت، احساسشان نسبت به خودشان و اغلب تجربه آزار جنسی و یا جسمی در دوران کودکی میشود، شناسایی کرده و تحت کنترل درآورد. درمان دارویی قطعی برای این مسئله وجود ندارد اما بعضا از داروهای کاهنده تستوسترون استفاده می شود. پیش آگهی (سیر بیماری و پاسخ به درمان) این انحراف متغییر است و در کسانی که این انحراف را قبول دارند و باور بهتری نسبت به مشکلات دوران کودکی خود دارند، بهتر است. کسانی که علاوه بر انحراف بچه بازی دچار شخصیت ضد اجتماعی هستند، به درمان معمولا پاسخ مثبتی نمیدهند.
خودآزاری جنسی (مازوخیسم): خودآزاری جنسی عبارت است از لذت بردن جنسی فرد از تحقیر شدن، کتک خوردن، بسته شدن یا هر نوع زجر کشیدن. لذت بردن جنسی از تنها تصور کردن موارد ذکر شده نیز خودآزاری جنسی به حساب میآید. در برخی موارد تجارب این چنینی ممکن است برای فرد خطر مرگ به همراه داشته باشد. این انحراف ریشه در دوران کودکی یا نوجوانی دارد و درمان آن معمولا از طریق روان درمانی میباشد.
دیگر آزاری جنسی (سادیسم جنسی): در این انحراف فرد از تحقیر کردن و یا آزار دادن فرد دیگر لذت جنسی میبرد. حتی تصور کردن این مسائل میتواند برای او لذت جنسی داشته باشد. در اکثر موارد ریشه سادیسم جنسی در تجربیات دردناک دوران کودکی (مانند تجاوز، و یا آزار جنسی) می باشد . رواندرمانی میتواند برای این افراد مفید باشد.
ممکن است پس از خواندن این متن به فکر افتاده باشید که شاید شما هم به یکی از این انحرافات جنسی دچار هستید. باید تاکید کنم که اگرپس از دانستن تعریف هریک از این اختلالات نگران افکار و یا اعمالی که انجام می دهید هستید ممکن است به درجاتی از انحراف جنسی دچار باشید. اما اگر این تخیلات، تمایلات و رفتارها در حدی نیستند که شما را نگران کنند، در زندگی روزمره تان اختلال ایجاد کنند یا برای افراد دیگر خطرناک یا آزار دهنده باشند تشخیص انحراف جنسی قطعی نیست. اما در نهایت این احساس شماست . چنانچه فکر میکنید دوست دارید بیشتر در مورد اینکه چرا اینگونه فکر و یا عمل میکنید بدانید. مشاوره با روان درمانگران و روانکاوان خبره می تواند کمک کننده باشد.
۱- می توانید سئوالات و نظرات خود را به آدرس الکترونیکی doctorsara@bbc.co.uk بفرستید و یا با تلفن های ما در لندن ۰۰۴۴۲۰۷۵۵۷۲۵۴۶ و در دوبی ۰۰۹۷۱۴۳۶۸۸۹۱۹ تماس بگیرید و برای ما پیام بگذارید.
۲- متن برنامه را میتوانید در وب سایت بی بی سی فارسی به آدرس http://www.bbc.co.uk/persian/interactivity/debate/story/2006/07/060714_dr_sara_education.shtml بخوانید.

بازدیدها: 42

یک دیدگاه برای ”یک تجربه

 1. ای وای من!
  در آزادگی طعم اسارت چشیده ام!!
  دیروز و امروز واژه هایم سنگین
  ناشناخته تر ازهمیشه!
  ولحظه ها همچنان پیچیده در غبار!
  فاصله ام دورتر از خود
  از تو
  و دور دور دور از او!!!

 2. درود بر تو مهرداد گرامی
  میدونی مهرداد جان من در محیطی که آقایان هم کارم باشند کار نکردم. در ایران سالن آرایش بزرگی داشتم که اونجا فقط خانمها با هم کار میکنند و مانند اینجا نیست.
  ولی بهترین دوستانم و کسانی که راهنما و به درد دلم کمی درمان باشند، آقایون هستند.#smug #eyelash
  چون به قول تو هدفی پشت حرفشون نیست#winking
  چه در دنیای مجازی و چه در دنیای حقیقی باهاشون خیلی راحتم و مرزبندی های مخصوص خودم را دارم#smile
  و اما در مورد این خانم که دختر شایسته ۲۰۰۶ شده و جان به جان آفرین سپرده، نشنیده بودم#worried
  یا این یک مثال در مورد نشستن شتر …بود ؟!#thinking
  مراقب خودت باش
  راستی ماشین خریدی یا نه؟
  من بیام ایران با هم بریم شمال یا نه؟#
  winking
  تندرست و پیروز زیوی…. #kiss #heart بدرود.

 3. سلام
  چشم، #winking همه را به گوش جان خواندیم و شنیدیم. امر دیگری باشد؟#thinking
  ممنون. به همه سلام برسون. شاد باشی. من برم شطرنجو بچینم #grin

 4. راست می گی به خدا. کسایی مثل من که واقعا جنبه شوخی ندارم و اعتراف می کنم که جنبه شوخی ندارم نباید بی خودی با مردها شوخی کنن که از جواب سربالای اونا گرفته بشن

 5. سلام یکجوری حرف زدی که ادم فکرمکینه اقایون بی شیله پیله ترین موجودات روی زمین هستند همچینم فقط مارپله بازی نمیکنن گاهی ازاون شطرنج بازهای ماهرن

 6. بابا دلت میاد طفلکی فقط از گرما و سنگینی لباس !!#surprise از هوش رفته . حیف نیست همچین شاهکار صنع خدایی بمیره#winking

 7. مهرداد جون این چیزی که گفتی به نظر من به خود فرد بر می گرده یه وقتی زنی پیدا میشه که باری به هر جهت حرف می زنند و مردایی پیدا میشن که حداقل سه جمله ی اینده که می خوان زنند رو بدونند. ولی همون طور که گفتی زن ها بیشتر این مدلی که گفتی هستند.
  – این بنده خدا برا چی مرد؟ علتش رو هم می گفتی

 8. سلام مهرداد جان…ببینم تو هم این خبر اخبار رو شنیدی در مورد درمان بیمار های قطع نخاع…من همین الان شنیدم.از هیجان داشتم بال در می آوردم.تو خبری در این مورد نداری؟#heart

 9. سلام خوبی آقا مهرداد . تبریک میگم موفقیت دانشمندان ایرانی رو . امیدوارم تا چند وقت دیگه بتونیم مثل همه زندگی کنیم و محتاج کسی نباشیم . خیلی خوشحالم #heart #heart #flower موفق باشی . خدانگهدار .

 10. سلام مهرداد جان..دیشب تو تلوزیون برنامه ای نشون می داد که درمان افرادی که معلولیت نحاعی داشتند را تو ایران نشون می داد ..خیلی ذوق کردم..گریه هم کردم#blush ..همه اش تو فکر شما ها بودم..امیدورام به زودی زود خبر سلامتیت رو تو همین وبلاگ اعلام کنی#party

 11. اول ار همه تبریک!#smile
  خیلی خوشحال شدم.
  انشالله هر چه زودتر شما و اقا مهدی و اقا محمود و …سلامتیتون رو بدست بیاربد.
  در ادم های مختلف متفاوته.ولی برای اکثر زن ها و مردها صحبت هاتون صدق میکنه . اکثرا خانومها دور اندیش ترند!#grin

 12. آقای زندی یه جوری نوشتی که احساس کردم داری جایی کار می کنی و همکارای خانومت از حرفات ناراحت شدن.
  اما اینو بگم متاسفانه توی همه ادارات مردسالاری هست و حتی اگه توی سر خانوما بزنن خانوما نمی تونن حرفی بزنن و اگه حرفی بزنن هزار و یک جور تهمت بهشون زده می شه.
  پس زیاد هم از آقایون طرفداری نکن آقای زندی چون اونا با همین ترفندا هرکاری دلشون خواسته کردن.#winking
  در مورد خبر ترمیم اعصاب هم فعلا تبریک تا تبریک بعدی رو بیام به خاطر سلامتی کاملتون بگم انشاالله .
  و اما این زیبارویی که به رحمت حق پیوست کی بود؟

 13. با سلام
  سلام آقای مهرداد من کاملا تصادفی وبلاگ شما را دیدم و خیلی پربار است
  لطفا آن را زود به زود بروز کنید
  با تشکر

 14. می خوام یه شعر به شما دوست گرامی و خواننده هاتون تقدیم کنم
  ای عاشقان ای عاشقان
  آمد ندا از آسمان
  که ای مهرویان السلام
  مولانا

 15. سلام.اول اومده بودم اینجا که بهتون تبریک بگم…و بگم که بلاخره جوونای ایرانی راه درمان اسیبهای نخاعی رو کشف کردن..میخواستم بگم که خوشحالم که دوباره میتونین رو پاهاتون بایستین..اما یهو چشمم به بالای بلاگ افتاد!قطع نخاع!
  ایشااله یه روز میام اینجا و بهتون تبریک میگم..به لطف خدا خیلی زود راه حل این یکی هم کشف میکنن!

 16. همونطور که به آقای ناصری گفتم:
  سلام خوب هستین؟خیلی وقت بود که نیومده بودم اینترنت برای بلاگ خوندن اما می خواستم حتما بیام و برای این موفقیت بهتون تبریک بگم و آرزو کنم که ان شاءالله بزودی از چرخ جدا شین و ما بیایم ازتون برنامه تهیه کنیم و به همه دنیا پز نخبه هامون رو بدیم و خوب شدن شما رو هم جشن بگیریم.#hug

 17. سلام
  وبلاگ شما خیلی جذاب است و چن وقتی است که وقتی میام تو نت اول می خوام ببینم آپ شده چون خیلی پر محتوی و جذاب است.
  من احساس می کنم شما شبیه آنتونی رابینز هستید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.