نتیجه‌ی معلول داری

بیست سال دونده‌گی و بلند و کوتاه کردنه من باعث آرتروز شدید زانوهای پدرم شده. چند سالی بود که کل خانواده با پدرم کشتی میگرفتیم که تن به عمل تعوض مفصل زانو بده، مدام از ما اصرار بود و از پدرم انکار، تا اینکه هفته‌ی پیش بعد از واریز مبلغی(زیرمیزی) به حساب آقای دکتر پدرم در یک بیمارستان تحت پوشش بیمه بستری و بسلامتی عمل شد. بعد از عیادت پدرم در بیمارستان برای بازگشت به خانه از تاکسی‌سرویس ماشین با کولر خواستم. هیچ‌کدوم از قوم ابوهندلی که اونجا بودن راضی به کولر روشن کردن نمیشدن؟ بالآخره مردی شصت ساله گفت: من میبرمتون و تا جایی که ماشینم جوش نیاره کولر روشن میکنم براتون. کولر روشن کردن آقای راننده مثل چنگال غذا خوری یکم بود دوکم نبود. به آقای راننده گفتم: یه آدم خسیسی بوده که همیشه غذاشو تو خانه‌های دیگران میخورده و برای این کارش نزد دیگران دلیل میاورده که: من نمیتونم در خانه خودم نان بخورم چون نان من از گلوی خودم پایین نمیره. روزی شخصی مرد خسیس را دعوت کرد و جلوی مرد خسیس نانی گذاشت که از زنه مرد خسیس گرفته بود، مرد تا آن نان را خورد نان به گلویش پرید و گفت: بخدا این نان از خانه‌ی من آمده. به آقای راننده گفتم: این داستان حکایت شماست که وسیله‌ی راحتی را داری اما در این سن و در این گرمای ۸۰ درجه داخل ماشین از خودت دریغش میکنی.

پاپوش: این روزها بحث و برنامه برای افزایش جمعیت داغ شده، بنده پیشنهاد میکنم: شبکه‌های مختلف تلویزیون بعد از ساعت۲۴ فیلم‌هایی پخش کنند که صحنه‌های داغ و تحریک‌آمیز پاک کردن و آماده کردن و خوردن گردن و سینه و ران انواع مرغ و جوجه، توش باشه.

بازدیدها: 37

یک دیدگاه برای ”نتیجه‌ی معلول داری

 1. سلام دادا
  ما افراد نخاعی علاوه بر محدودیت های فیزیکی که داریم همیشه باید شرمنده ی اطرافیان نزدیک مان هم باشیم. خدایا شکرت

 2. سلام آقا مهرداد عزیز

  امیدوارم خدا به پدر و مادرتون سلامتی و طول عمر با عزت بده

  پدرو مادر همیشه سلامتی و خوشحالی بچه هاشون رو می خوان از خدا

  به همسر مهربونتون و خانواده عزیزتون سلام برسونین

  در پناه خوبیهای خدای مهربون

  شادو سلامت باشین

 3. جمعیت خانواده وقتی زیاد باشه مردم وقتی برای فکر کردن به مشکلات اصلی جامعه ندارن و درگیر مشکلات خودشان هستن و این به نفع خیلی هاست

 4. سلام مهرداد خان
  امیدوارم احوالات پدر گرامیتان خوب باشد .

  امروز سفارش ویلچر فاتح رو دادم . گفت هفته پیش ۳۲۰۰ بوده و الان ۳۵۰۰ .
  گفتم منو آقا مهرداد معرفی کرده و ۵۰ تومان تخفیف ویژه جناب زندی شامل حالمان شد. مرسی .
  الحساب ۲۰ تومان هم جهت باربری تا بروجرد پرداخت کردم و ظاهرا ۳۰ تا ۴۰ تومان هم اینجا باید بپردازم .

 5. سلام مهرداد جان. من تازه دیشب با شما آشنا شدم من هم معلول هستم اما نه از جنس معلولیت شما. برام خیلی جالب بود که تونستید این همه دوست خوب و ثابت پیدا کنید. فکر میکنم قلب پاک و مهربونی دارید که میتونید اینقدر دوستی بقیه رو جلب کنید. زیاد به مشکلات ناشی از معلولیت فکر نکنید توی این دنیا دردهایی هست که غمهای من و شما پیش اونا واقعا خنده دار جلوه میکنه. یک نگاهی به صفحه حوادث بکنید . البته میدونم که شما خودتون بهتر اینچیزا رو میدونید. اینارو برای خوانندههای مطالبت گفتم که فکر نکنن حالا معلولیت چی هست. بعله معلولیت سخت هست اما مگه زندگی سایر مردم خیلی آسونه. ببخش طولانی شد اگه مایل بودی دوست دارم با هم بیشتر آشنا بشیم موفق باشی

 6. سلام آقا مهرداد عزیزم

  خوبین؟ مهربون همسر حالشون خوبه؟ خانواده؟؟؟

  امیدوارم همیشه خوب و خوش باشین

  خیلی دوست داشتم جویای حالتون بشم که تنها راه همین وبلاگتون هستش متاسفانه…

  در پناه خوبیهای خدای مهربون

  شادو سلامت باشین

 7. ضمن آرزوی سلامتی برای پدرتون بنده با پیشنهاد شما کاملا موافقم و از همین تریبون آمادگی خودم رو جهت نیل به جمعیت مورد نیاز کشور اعلام میدارم(ولی حیف که دست ما کوتاه و خرما بر نخیل):)

 8. سلام عمو مهرداد خان
هر هفته میام میخونم آ
بگو همسرت یه کف گرگی از طرف من بهت بزنه‏!تعندرست وشاد باشید؛عن‏تعی بابا چرا با گوشی این مدلی متن کامنت تایپ میشه‏!‏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *