کاهش تصدی‌گری

تا من بی نوا دوتا پیشنهاد چُسکی برای به‌زیستیِ معلولان تحت پوشش سازمان بهزیستی دادم، معاون وزیر کشور اعلام کرد که: دولت در نظر دارد در راستای کوچک نمودن دولت و کاهش تصدی‌گری دولت، اختیار سازمان بهزیستی را به شهرداری واگذار نماید، بقولی گفتنی، بهزیستی همینطوری گل‌ه، به سبزه هم آراسته بشه میشه حکایت این که میگن: یه روز زمستانی رضا شاه داشته از ارتش بازدید میکرده از یه نفر می‌پرسه، سرباز وضعیت جیره و مواجب چطوره؟؟ چیزی که به شما میرسه کافی‌تونه؟؟ طرف هم میگه نه قربان خیلی کمه. رضا شاه دستور میده که یه گلوله‌ی برفی درست کنن اندازه‌‌ی یه توپ بسکتبال بعد میگه اون را از اول صف دست به دست بدن تا برسه به نفر آخر، ارتشی‌ها این کار را میکنن و وقتی که گلوله به نفر آخر صف میرسه میشه اندازه‌ی یه نخود، رضا شاه میگه من جیره‌ی شما را اندازه‌ی اون گلوله‌ی اولی میدم ولی تا به شما برسه میشه اندازه‌ی گلوله آخر. حالا شهرداری چند گردو از نخودی که بهزیستی به معلولان میده عوارض بگیره خوبه؟؟ فکر میکنم که شهرداری هم برای خود اشتغالی معلول‌ها و کاهش تصدی‌گری شهرداری نسبت به امور معلول‌ها مکان‌هایی را جهت گدایی به معلول‌ها اجاره بده، قابل ذکر است که معلول‌ها و افراد بی‌جا و مکان، خواهند توانست در صورت پرداخت هزینه‌ی خواب‌بان شب‌ها کنار خیابان بخوابند.

پسرفت: میگن دیوار موش داره موش هم گوش، دیگه من فکر نمی‌کردم که این موش موشک کامپیوتر هم گوش داشته باشه!!

 خبر بالا در چند سایت دیگر

نکته‌هایی بسیار مهم برای احساس رضایت‌مندی

جامعه‌ی معلولین ایران

خبر ترمیم نخاع در….


از بخش بخش فارسی رادیو بی بی سی برنامه‌ای پخش شد بنام درگوشی‌ها که مربوط بود به آموزش برخی از مشکلات جنسی بود چون اون برنامه را مفید یافتم و چون وب سایت بخش فارسی رادیو بی بی سی برای ما در ایران فیلتر شده از تهیه کننده‌ی اون برنامه خواستم که خلاصه‌ی برنامه ها را برام ارسال کند تا من اونها را کم کم بگذارم داخل وبلاگم اوشان هم این کار را کردند و من هم برای آگاهی دوستان اونها را میگذارم داخل وبلاگم:
بیماریهای آمیزشی یا مقاربتی
بیماری مقاربتی، بیماری است که بر اثر داشتن رابطه جنسی بدون محافظت با فرد مبتلا به فرد دیگر منتقل می شود. این کارغالبا از طریق تبادل مایعات بدن بین فرد مبتلا و فرد سالم اتفاق میافتد. مایعات بدن شامل : خون، بزاق دهان، ترشحات واژن (در زنان) و مایع منی و سایر ترشحات از آلت تناسلی مرد است.
بیماری های مقاربتی در طول تاریخ وجود داشته و درهر دوره بر اثر رفتارهای اجتماعی خاص، انواعی از این بیماری ها در مناطق متفاوتی از جهان شیوع بیشتری پیدا می کرده است. اما به دلیل نگرش منفی که در رابطه با طرق انتقال آن وجود داشته هرگز در سطح جامعه و بصورت باز مطرح نشده بودند. در سالهای اولیه دهه هشتاد میلادی با به ثبت رسیدن اولین بیماران مبتلا به ایدزدر آمریکا واین حقیقت که درمانی برای این بیماری وجود نداشت مسئولین به فکر افتادند که جوامع باید از وجود این بیماری و طرق انتقال آن با خبر باشند تا بتوانند از خود محافظت نمایند. بنابراین برنامه های متعددی از طریق رسانه ها به آموزش درباره استفاده از کاندوم و داشتن رابطه جنسی پرخطر پرداختند.
در سال ۱۹۸۷ با کشف اولین داروی موثر بر ویروس نقص ایمنی اکتسابی (HIV ( افراد به پرخطر بودن بیماری ایدز کم توجه شده وهمزمان تاکید رسانه ها نیز از برنامه های آموزشی در این زمینه برداشته شد. امروزه در اکثر برنامه های تلویزیونی و تبلیغی شاهد روابط جنسی پرخطر هستیم. در این برنامه ها افراد به داشتن ارتباط های جنسی کوتاه مدت، باافراد ناشناخته و بدون استفاده از وسایل محافظت کننده چون کاندوم تشویق می شوند ودر انتها نیز شاهد شادی و هیجان بازیگران برنامه تلویزیوی هستیم که با وجود اقدام به برقراری روابط جنسی پرخطر، دچار مسئله حادی نشده اند و به زندگی خود ادامه خواهند داد. این الگوها به همراهی عدم آموزش صحیح جنسی و عواملی از این دست سبب شده که در پنج سال اخیر شاهد رشد صعودی بیماری های باشیم. برخی از این بیماری ها به سادگی قابل پیشگیری و پس از تشخیص در مدت کوتاهی قابل علاج می با شند. اما همین بیماری ها چنانچه درمان نشوند عواقب تلخی چون نازایی، از کار افتادن اعضای بدن و حتی مرگ را بدنبال خواهند داشت.
هرارتباط جنسی بدون استفاده از کاندوم آلت تناسلی ویا کاندوم دهانی (ورقه ای مثل کاندوم باز شده که در هنگام رابطه جنسی دهانی بر روی تاحیه تناسلی خانم ها کشیده می شود) پر خطر است. حتی اگر فقط برای یک بار باشد.
استفاده از الکل و مواد مخدربخصوص کوکائین و قرص های اکستسی یا اکس بدلیل مختل نمودن قدرت تصمیم گیری در مغز باعث می شود که فرد دست به رفتار های پر خطر بزند. پژوهش ها حاکی از آن است که اکثر افراد در حالت مستی و یا از خود بی خودی پس از مصرف الکل و یا مواد مخدر دچار بارداری ناخواسته و یا ابتلا به بیماری های مقاربتی شده اند.
بعضی از متخصصان معتقدند که همیشه باید از کاندوم استفاده کرد حتی اگر با یک نفر ارتباط دارید. این مسئله شاید کمی ترسناک باشد بخصوص برای زوج هایی که برای مدتی طولانی با هم زندگی کرده اند. اما متاسفانه همه افراد پایبند به اصول اخلاقی نیستند و ممکن است روابط جنسی خارج ازاین چهارچوب را هم داشته باشند که در این صورت بدلیل اینکه نمی توانند به همسر و یا شریک جنسی شان بگویند که رابطه دیگری داشته اند، حتی اگر متوجه بشوند که به بیماری دچار هستند نمی توانند این قضیه را با او مطرح کنند و این مسئله باعث می شود که بیماری را به شریک جنسی شان انتقال بدهند، بعد خودشان به دنبال درمان بیماریشان بروند و معالجه شوند اما چون شریک جنسی شان هنوز مبتلا است دوباره بیماری را به آنها می دهد و این چرخه معیوب تا زمانی تکرار می شود که زوج، هر دو درمان را دریافت کنند.
در مورد بیماریهایی چون ایدز و هپاتیت طور خاص استفاده از سرنگ مشترک برای تزریق هم موجب انتقال خون فرد آلوده به فرد سالم می شود. معتادین تزریقی باید بیش از دیگران مراقب این مسئله باشند. همچنین در صورتیکه به دندانپزشک مراجعه کردید یا برای آزمایش خون یا تزریق به دکتر مراجعه نمودید حتما دقت کنید که سرنگ جدید برای شما باز کنند. دریافت خون به دلایل پزشکی هم می تواند موجب انتقال بیماری باشد اما با کنترلی که امروزه بر روی خون های اهدا شده انجام می شود این راه انتقال بسیار کم است.
علائم زنگ خطر:
– هرگونه ترشح غیر طبیعی (بو، غلظت و رنگ) از واژن و یا آلت تناسلی
– هرگونه خونریزی از آلت تناسلی آقایان و خونریزی بی موقع برای خانم ها که در موقع عادت ماهانه نباشد.
– درد زیر دل برای آقایان و برای خانم ها در صورتیکه مربوط به عادت ماهانه نباشد
– درد و یا خونریزی در هنگام برقراری ارتباط جنسی (در برخی موارد علل دیگری دارد اما حتما باید با پزشکتان مشورت کنید)
– تغییر شکل و یا پوست آلت تناسلی بخصوص در مردان
– خارش و سوزش در ناحیه تناسلی (حتی پوست رو و یا اطراف آن)
– سوزش، درد و یا دفع خون در حین ادرار
– هرگونه برآمدگی غده مانند که در ناحیه تناسلی زیر دست لمس شود. در آقایان بخصوص بیضه ها (بهترین وقت برای معاینه بیضه ها در حمام است زمانی که به شستشوی خود مشغول هستید و کیسه حاوی بیضه ها بدلیل گرمای حمام در حالت استراحت قرار دارد)
توصیه هایی برای اطمینان از سلامتی جنسی:
– انجام چکاپ پزشکی حداقل سالی یک بار به اضافه انجام تست اسمیر برای خانم هایی که رابطه جنسی دارند.
– از برقرار کردن رابطه جنسی با افراد مشکوک (فردی که به اعتیادش شک دارید، تاتو دارد، زیورآلاتی چون بینی واره و غیره دارد) و یا کسانی که نمی شناسید خودداری کنید.
– با افراد متعدد رابطه جنسی برقرار نکنید
– چنانچه حتی یکی ازعلائمی که در بالا ذکر شد را داشتید فورا به پزشک مراجعه کنید.
– چنانچه رابطه پر خطر جنسی داشتید یا کاندوم پاره شد، منتظر علائم نشوید فورا به پزشک مراجعه کنید.
– برای دوستان خارج از کشور، این بار که به دکتر مراجعه کردید از او بخواهید جزوه های آموزشی به شما بدهد. اگر با زبان فارسی راحت تر هستید حتما این را عنوان کنید، حتی اگر دکترتان این مطالب را نداشته باشد می تواند راهنماییتان کند که از کجا آن ها را بدست بیاورید (این جزو وظایف پزشکان و نرس ها است).
– اگر جواب آزمایشتان مثبت بود، خونسرد باشید. داروها را تا دز آخر و به موقع مصرف کنید. تا زمانی که کاملا درمان نشده اید با هیچ کس ارتباط برقرار نکنید. حتما موضوع را با شریک یا شریک های جنسی تان مطرح کنید چون حتی اگر واکنش ناخوشایندی ببینید حداقل وظیفه انسانی تان را انجام داده اید. بعضی پزشکان می توانند به شریک جنسی شما دارو بدهند بدون اینکه او بداند که شما مشکلی داشته اید. برای این مسئله با پزشکتان مشورت کنید.
– برای درمان هر یک از بیماری های ذکر شده نوع آنتی بیوتیک خاصی وجود دارد بنابراین حتما باید دکتر آن ها را تجویز نماید نه دوستان و نه جعبه دارویی که در منزل داریم.
فراموش نکنید که افرادی که در حرفه های پزشکی و یا خدمان درمانی تحصیل میکنند در مورد اخلاق حرفه ای آموزش داده می شوند و اکثرا کار خود را درست انجام میدهند. اما چنانچه با مطرح کردن مشکل خود با برخورد متعصبانه و غیرحرفه ای پزشک، ماما، مسئول داروخانه و یا سایر افرادی که در زمینه خدمات پزشکی و درمانی روبرو شدید، همیشه به یاد داشته باشید که شما کار درست را کرده اید که برای گرفتن کمک به آن ها مراجعه کرده اید و این جزوی از وظیفه آن ها است که بدور از تعصبات شخصی به شما کمک کنند. هرگز بخاطر ترس از برخورد نادرست یک فرد درخواست کمک برای سلامتی تان را به تعویق نیاندازید. بر طبق قانون جدید در ایران درمانگران اجازه ندارند از شما در مورد وضعیت تاهل شما سئوال کنند.
۱- می توانید سئوالات و نظرات خود را به آدرس الکترونیکی doctorsara@bbc.co.uk بفرستید و یا با تلفن های ما در لندن ۰۰۴۴۲۰۷۵۵۷۲۵۴۶ و در دوبی ۰۰۹۷۱۴۳۶۸۸۹۱۹ تماس بگیرید و برای ما پیام بگذارید.
۲- متن برنامه را میتوانید در وب سایت بی بی سی فارسی به آدرس http://www.bbc.co.uk/persian/interactivity/debate/story/2006/07/060714_dr_sara_education.shtml بخوانید.

یک دیدگاه برای ”کاهش تصدی‌گری

 1. سلام .نمی دونم چی بگم والا. به جای اینکه روز به روز بهتر بشه ، انگاری داره بدتر میشه #sad
  ولی خدا رو چد دیدی. انشاالله همه چیز درست میشه.
  در پناه شعور برتر آسمانی و زمینی باشید.

 2. سلام اتفاقا چند روز پیش به مامان هم گفتم در کمال خونسردی گفت هیچی نمیشه فقط اسمشو عوض می‌کنند همین تابلو برمی‌دارند ولی سرجاشه!!!!!!!!!#devil

 3. سلام مهرداد جان
  خوبی؟، حالا چی میشه یه قطره هم تو این شهرداری بچکه؟ #devil
  والا من که نمیدونم اینجا چه خبره. اگه چیزی دستگیرت شد به ما هم بگو #winking
  به همه سلام برسون.#blush

 4. سلام آقا مهرداد گل
  ولی من به این قضیه خوش بین هستم بلاخره شهرداری یک سازمان پر در آمد هست و کلی میتونه( البته اگه بخوان) کار اجرایی بکنه
  برای من دعا کن انشاالله بتونم با دست پر برگردم و بشه خدمتی به هموطن های گلم بکنم راستش یه جورایی گره افتاده تو کارهام
  التماس دعا

 5. این خبر شایعه بود مهرداد جان من با یکی از مدیران بهزیستی صحبت کردم گفت همچین اتفاقی نمیوفته
  ولی به نظر من اگه یک سری از وظایف بهزیستی به شهرداری واگذار بشه خیلی بهتر هست مثل جمع آوری متکدیان و معتادین و ….
  #flower

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.