جدا شدیم

هفته پیش زنگ زدم شرکت حمل اسباب منزل و خواستم بیان برامون اسباب کشی کنن، قرار شد سه نفر با یه وانت برای ۴ساعت بیان اسباب کشی و صدهزار تومان بگیرن. اگر کار اسباب کشی‌مون بیشتر طول کشید ما باید ساعتی هزینه‌ی اضافه را بدیم اما اگر کارشون زودتر تمام شد چیزی دریافت نمیکنیم. از چند روز پیش خانواده‌ی عزیز و مهربانم به زحمت افتادن و شکستنی‌ها و لباس‌ها و خیلی چیزهای دیگه را بردن ۷۰متر اونورتر خانه‌ی بابا. امروز بعد انتشار این مطلب (ساعت ده) اسباب کش‌ها میان تا رسما جدایی این پیر داماد۴۰ساله از کانون گرم خانواده‌ی پدریش شروع بشه. البته قبل اینکه از این کانون گرم بیرون بیام افتاده بودم تو کانون گرمتر تاهل برای همین بعد جمع شدن اسباب بابا اینا فوری بساط‌ زندگی‌ ما پهن میشه. دو نکته‌ی گفتنی در باب وسیله‌های منزل: ۱- تابستان گذشته که گشتی در تهران میزدم چشمم به تلویزیون‌هایی افتاد که اصلا فکر نمیکردم خودم به این زودیها یکی از این مدلیهاشو برای خونه‌ی خودم بخرم، خوشبختانه من سه ماه پیش و قبل گرانی شدید خریدمش، الان قیمتش تقریبا ۴۰۰تومن بالا رفته. ۲- دوستم چند ماه پیش برای منزلشون از اون یخچال فریزرهای دوقلوی پهلوب‌پهلو که جلوش یخ و آبریزگاه داره خرید. وقتی باهاش حرف میزدم بشوخی ازش میپرسیدم: از آبریزگاه یخچالتون آب میخوری؟ اونم بهم میگفت: خدا خفت نکنه با این حرف زدنت، اینهمه پول دادم یخچال با کلاس خریدم حالا هر وقت میرم سر یخچال آب خنک بخورم یاد آبریزگاه(توالت)میافتم!! مثل اینکه اون دوستم منو نفرین کرد که به دردی که خودم به جونش انداختم گرفتار بشم تا بفهمم وقت آب خوردن چه کشیده، چون برای خونمون  یکی از این یخچال فریزرهای دوطبقه که آبریزگاه داره خریدم.

پاپوش: بشوخی به پدر و مادرم و همسرم میگم: با این گرونی و هزینه‌های بالا و مستمری کم ما، حالا باید اول بسم‌الله آجیل و شیرینی و پول دستی(عیدی) هم به ملت بدیم!؟ اصلا چه کاریه شما(پدر و مادرم) برید اون خانه!؟ همینجا دور هم هستیم و خوش میگذرونیم و از جیب بابا میخوریم دیگه 🙂

بازدیدها: 811

یک دیدگاه برای ”جدا شدیم

 1. سلام
  فکر کنم این یکی از بزرگترین آرزوهای یک معلول باشه که یه روز بتونه زندگی مستقلی رو تجربه کنه! تبریک می گم.
  ما یه ضرب و المثل داریم که میگه:ارکک قوش یووآ باقلاماز.(پرنده ی نر نمی تونه آشیان درسته کنه).اون زمانی مستقل شدید که ازدواج کردید ولی امروز بروز پیدا کرد.
  مثال این امر منم که به انگیزه مستقل شدن خونه ساختم با کلی قرض و قوله ولی امروز می بینم که نمی میشه! تنهایی توش زندگی کرد!
  بازهم تبریک عرض می کنم.

 2. سلام
  مبارک باشههههههه
  وای نمی دونین چقد هیجان داره وقتی وسیله برای زندگی مشترک می خری و با هزار امید و آرزو میری سر خونه و زندگی
  روزهای متاهلی خوبی رو برای شما و همسرعزیزتون آرزو میکنم 🙂

 3. دلت شاد و لبت خندان بماند
  برایت عمرجاویدان بماند
  خدارا میدهم سوگند برعشق
  هرآن خواهی برایت آن بماند
  بپایت ثروتی افزون بریزد
  که چشم دشمنت حیران بماند
  تنت سالم سرایت سبز باشد
  برایت زندگی آسان بماند
  تمام فصل سالت عید باشد
  چراغ خانه ات تابان بماند

  سالی سراسر شادی و سلامتی و موفقیت برای شما وخانواده تون آرزو دارم 🙂

 4. دوست خوب و مهربانم سلام.
  ایشالا که زندگی قشنگ و زیبائی داشته باشید.براتون از خدای بزرگ آرزوی سلامتی و شادی دارم.امیدوارم که سالهای سال در کنار هم به خوشی و شادی و سلامتی زندگی کنید.راستی قرار بود برای ما هم دعا کنید شاید ما هم…..(شکلک خجالت زده)

 5. سلام
  [گل][گل][گل]
  نوروز آیین رفاقت را نگاهبانی می کند که باور کنیم قلب هایمان جای حضور دوستان هستند. در آغاز سال نو شادی مضاعف، اندیشه ای پویا و برخورداری از همه ی نعمت های خدادادی را برایتان آرزومندم.
  شاد باشید.

 6. سلام ما نبودیم چه خبرها که نشده . مبارکه انشالله انشالله …
  انشالله باشروع بهار زندگی پرازخوشی وشادی وتجربه کنید .

 7. بازتاب: آغار زندگی | آشنايي با يك معلول قطع نخاع

 8. چه خبر خوبی رو از دست داده ام. براتون خیلی خوشحال شدم. ان شاءالله که در پناه خدا باشید و زندگی توی خونه ی جدید و امکانات جدید رو با عشق بنا کنید و با عشق زندگی کنید و سراسر عمر مستقل باشید و با عزت زندگی کنید و همچنان خبرهای خوب داشته باشید طوری که هر کس بشنود مثل من از صمیم قلب برایتان خوشحال شود. 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *